Dodano 2 lipca 2023r, w Piłka nożna, przez misiek
Formuła 1: Nie ma mocnych na Verstappena

Źródło grafiki: wikimedia commons

Bezapelacyjnym zwycięzcą został kierowca Red Bull Racing Max Verstappen. Reprezentant Holandii wywalczył 42 zwycięstwo w karierze, a także zespół cieszył się z 101 wygranych od czasów startów w formule 1. Drugi na mecie zameldował się Charles leclerc, a trzecim był Sergio Perez.

Jeśli artykuł Ci się podobał, kliknij w reklamę na tej stronie. Pomoże mi to w utrzymaniu bloga, który tworzę.

Dodano 4 kwietnia 2023r, w Sporty motorowe, przez misiek
Formuła 1: Verstappen siódmym kierowcą klasyfikacji wszech czasów

Reprezentant Holandii po trzech wyścigach sezonu 2023 jest na najlepszej drodze do wywalczenia trzeciego mistrzostwa świata w karierze. W dotychczasowych wyścigach zgromadził 69 punktów. Holenderski zawodnik jest siódmym w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby okrążeń na prowadzeniu.

Dodano 9 kwietnia 2020r, w Sporty motorowe, przez misiek
Formuła 1: Zmiany w świecie sportów motorowych

Pierwszy wyścig 71 sezonu Mistrzostw Świata formuły 1 miał się odbyć pod koniec marca podczas grand prix Australii. Na ostatnim posiedzeniu działacze wszystkich 10 zespołów zdecydowały się na kolejne przesunięcia w kalendarzu formuły 1.

Dodano 23 marca 2019r, w Sporty motorowe, przez misiek
Formuła 1: Bottas z podwójną koroną po grand prix Australii

Ostatnie zwycięstwo miało miejsce podczas grand prix Zjednoczonych Emiratów Arabskich na torze Abu Dhabi w 2017. Podczas grand prix Australii kierowca Mercedesa sięgnął po podwójną koronę. Wygrał wyścig i uzyskał najszybszy czas okrążenia.

Dodano 26 marca 2018r, w Sporty motorowe, przez misiek
Formuła 1: Nieoczekiwany zwrot w Grand Prix Australii

Dość nieoczekiwanie zwycięzcą w grand prix Australii został Sebastian Vettel. Niemiecki kierowca wykorzystał Wirtualną Neutralizację i wyprzedził Lewisa Hamiltona. Trzecie miejsce na podium przypadło dla fińskiego kierowcy Kimiego Raikkonena.