Dodano 13 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka Gdynia przekroczyła granicę 40 ligowych punktów

Drużyna Jacka Zielińskiego w ostatniej 36 kolejce przed własną publicznością pokonała pewną utrzymania Wisłę Kraków 3:1. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry, z których dwa miały miejsce z rzutu z autu, a jeden z rzutu karnego.

Arka Gdynia imponuje formą w ostatnich meczach grupy spadkowej. Drużyna Jacka Zielińskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na własnym stadionie zespół podejmował mający zapewniony udział w przyszłym sezonie w ekstraklasie Wisłę Kraków. Arka od początku meczu narzuciła szybkie tempo piłkarskiej rywalizacji. Gospodarze często przenosili się pod pole karne przeciwnika oddając wiele strzałów na bramkę rywala. Ważną rolę odgrywały także stałe fragmenty gry. Jeden z nich już w 6 minucie gry przyniósł zmianę prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Adam Deja, który wykorzystał długi wyrzut z autu wykonany przez Marciniaka.

Po strzelonej bramce Arka nie zrezygnowała ze stwarzania kolejnych szans na zmianę wyniku.

Dodano 11 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Wisła skorzystała z podyktowanego karnego

Drużyna Macieja Stolarczyka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, gdzie na własnym stadionie pokonała Koronę Kielce. Bramkę na wagę trzech punktów dla krakowskiego zespołu strzelił Marko Kolar.

Wisła Kraków była gospodarzem spotkania 35 kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy. W meczu grupy spadkowej krakowski klub o ligowe punkty rywalizował z Koroną Kielce. Obie drużyny stworzyły kilka okazji do strzelenia bramki, ale to dzięki analizie wideo spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść piłkarzy Macieja Stolarczyka. W pierwszych 45 minutach aktywniejszym zespołem była Korona. Zespół włoskiego szkoleniowca opanował środek pola i często stwarzał okazje do zmiany wyniku. Pierwsza szansa pojawiła się już w 4 minucie, kiedy to na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Arveładze. Uderzenie gruzińskiego napastnika okazało się nieskuteczne i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat. Korona oddawała dużo strzałów zza pola karnego.

W 17 minucie na taką próbę zdecydował się Forbs, lecz uderzenie pewnie obronił Lis.

Dodano 15 marca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Legia w pogoni za fotelem lidera

Lechia Gdańsk marzy o pierwszym zwycięstwie w 2018 roku, a Legia chce wywalczyć pierwszą lokatę po 30 kolejkach. Obie drużyny spotkały się w walce o ligowe punkty. O wyniku zdecydowała druga połowa meczu.

Lechia Gdańsk jak na polskie warunki ma znakomitych piłkarzy mogących walczyć o Mistrzostwo Polski oraz tytuły najskuteczniejszych zawodników w polskiej ekstraklasy. Naszpikowana reprezentantami swoich krajów drużyna w bieżących rozgrywkach nie pokazuje drzemiącego potencjału. Częste roszady szkoleniowców nie pomagają w walce o pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. Znakomity skład nie zapewnia ligowych punktów, a gdański klub musi bronić się przed spadkiem. W meczu 27 kolejki Lechia rywalizowała z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski pokazali ofensywne możliwości stwarzając wiele bramkowych okazji. Pierwsza z nich miała miejsce już w 8 minucie gry.

Goście przeprowadzili akcję środkiem boiska.