Dodano 12 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: City obroniło tytuł. 26 trofeum Josepa Guardioli

Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca o prym w Premier League rywalizowała z FC Liverpoolem, a liderowi tabeli do wywalczenia mistrzowskiej korony w sezonie 2018/2019 potrzebne były aż 98 punktów.

Manchester City to drużyna budowana przez hiszpańskiego szkoleniowca Josepa Guardiolę. Angielskiej drużynie brakuje już tylko triumfu w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów, w bieżącym sezonie drużyna odpadła z listą rozgrywek Tottenhamem Hotspur. Josep Guardiola stworzył drużynę, która regularnie i efektownie wygrywa ligowe spotkania oraz gromadzi dużą ilość strzelonych bramek. Obecny sezon był rekordowy. Zespół był bliski osiągnięcia 100 punktów, a w lidze strzelił swoim rywalom aż 95 bramek. Manchester City w całym sezonie odniósł 32 zwycięstwa zanotował dwa remisy oraz doznał czterech porażek. Josep Guardiola uzyskując pierwsze miejsce na zakończenie rozgrywek 2018/2019 na swoim koncie zgromadził 26 trofeum.

Hiszpan najwięcej triumfów miał prowadząc w dotychczasowej karierze FC Barcelonę. Z Dumą Katalonii Guardiola wygrał trzy razy ligę hiszpańską, po dwa razy ligę mistrzów oraz superpuchar Europy. Guardiola sięgnął także dwa razy po klubowe mistrzostwo świata.

Dodano 28 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Hiszpanie w rolach głównych w ligowym klasyku

Drużyna Czerwonych Diabłów nie może zagrać na zero z tyłu od dziewięciu ligowych spotkań. Podobne zdarzenie miało miejsce w rywalizacji 36 kolejki, kiedy drużyna norweskiego szkoleniowca na własnym stadionie rywalizowała z Chelsea Londyn.

Manchester United i Chelsea Londyn nadal liczą się w walce o zajęcie miejsca gwarantującego udział w rozgrywkach fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obie drużyny po raz ostatni spotkały się w meczach tzw. wielkiej szóstki angielskich rozgrywek. Rywalizacja w meczu 36 kolejki odbywała się na Old Trafford. Obie drużyny w początkowych fragmentach pojedynku stworzyły bramkowe szanse na zmianę wyniku. Aktywniejszym zespołem byli piłkarze United. Drużyna gospodarzy już w 4 minucie mogła objąć prowadzenie. Na listę strzelców mógł wpisać się Lukaku po długim podaniu od Shawa.

Bramkarz Chelsea nie dał się pokonać.

Dodano 29 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Efektowne otwarcie rundy rewanżowej

Przekonali się o tym piłkarze Arsenalu Londyn, którzy w meczu 20 kolejki nie tylko nie zachowali czystego konta, ale znacząco ustępowali drużynie FC Liverpool zmierzającej po mistrzowską koronę.

FC Liverpool to jedyna drużyna na angielskich boiskach, która nie zaznała porażki. Zespół niemieckiego szkoleniowca jako jedyna nie straciła jeszcze więcej niż dziesięciu bramek w sezonie. Znakomita gra w defensywnie umożliwia strzelanie wielu bramek oraz daje nadzieję na wywalczenie długooczekiwanego mistrzostwa kraju. Liverpool w meczu 20 kolejki na własnym stadionie rywalizował z Arsenalem Londyn. Od początku meczu gospodarze starali się narzucić własny styl gry szybko odbierając piłkę od przeciwnika. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w szóstej minucie gry.

Salah został zaskoczony zbyt mocnym podaniem od Firmino i oddał niecelny strzał. Kanonierzy starali się grać ofensywny futbol i strzelić jak najszybciej bramkę. Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca cel zrealizowała już w 11 minucie. Bohaterem przyjezdnych został Maitland Niles.

Dodano 23 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Tottenham bezkompromisowy na ligowych boiskach

W meczu 18 kolejki drużyna argentyńskiego szkoleniowca na wyjeździe rywalizowała z Evertonem. Mecz o ligowe punkty zakończył się efektownym zwycięstwem, a przyjezdni piłkarze rywalowi zaaplikowali aż sześć trafień.

Tottenham Hotspur rozegrał mecz 18 kolejki angielskiej ekstraklasy. Drużyna argentyńskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z Evertonem. Początek pojedynku był udany dla gospodarzy, którzy po 10 minutach gry zaczęli stwarzać bramkowe okazje. Pierwsza z nich miała miejsce w wykonaniu Richarlisona. Brazylijczyk oddał niecelny strzał po dośrodkowaniu Waloctta z bocznego sektora boiska. Everton zamierzał jako pierwszy strzelić bramkę. Cel w drużynie gospodarzy został zrealizowany już w 21 minucie.

Na listę strzelców w Evertonie wpisał się doświadczony Walcott. Angielski pomocnik z bielskiej odległości skierował piłkę do bramki do dośrodkowaniu utalentowanego Lewina.

Dodano 8 grudnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Salah zdecydował o liczbie bramek dla FC Liverpool

Drużyna niemieckiego szkoleniowca w meczu 16 kolejki dopisała kolejne trzy punkty, a bohaterem spotkania został napastnik reprezentacji Egiptu Mohamed Salah.

FC Liverpool w poprzednim sezonie pod wodzą niemieckiego szkoleniowca był w stanie dotrzeć do wielkiego finału rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów. W całym sezonie europejskich pucharów jak i ligowych rozgrywek wysoką, strzelecką formę prezentował Mohamed Salah. Napastnik reprezentacji Egiptu w bieżących rozgrywkach broni złotego buta. Wysoką formę potwierdził w rywalizacji z Bournemouth w meczu 16 kolejki.

Piłkarz rodem z Afryki w czasie spotkania był w stanie strzelić aż trzy bramki, a strzelanie goli napastnik The Reds rozpoczął w 25 minucie. W tym czasie Salah czujnie znalazł się w polu karnym przeciwnika. Na strzał z dystansu zdecydował się Firmino. Niepewnie interweniował Begović, a Egipcjanin mocno uderzył w środek bramki. Gospodarze starali się zmienić obraz niekorzystnego wyniku głównie po stałych fragmentach gry w postaci rzutów rożnych. Jeden z nich w 38 minucie mógł zaskoczyć Allisona.

Dodano 24 listopada 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: City w formie przed Ligą Mistrzów

W meczu 13 kolejki drużyna hiszpańskiego szkoleniowca o ligowe punkty na wyjeździe rywalizowała z West Ham United. W drużynie gości pełne spotkanie rozegrał bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański, który przy bramkach rywali nie miał nic do powiedzenia.

Manchester City to jedna z trzech niepokonanych drużyn w bieżącym sezonie angielskiej ekstraklasy. Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca notorycznie na swoim koncie notuje komplet trzech ligowych punktów. Podobne zdarzenie miało miejsce w meczu 13 kolejki, kiedy drużyna Guardioli rywalizowała z West Hamem. Obie drużyny w początkowych fragmentach pojedynku starały się szybko strzelić bramkę. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 9 minucie. Bliski powodzenia był Silva, lecz jego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce bramki Fabiańskiego.

Na kolejną szansę na zmianę wyniku nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później doświadczony hiszpański pomocnik Silva wykończył dośrodkowanie Sterlinga zdobywając swoją piątą bramkę w bieżącym sezonie. Cały pojedynek w drużynie gospodarzy rozgrywał Fabiański.

Dodano 2 września 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: City realizuje plan obrony mistrzowskiej korony

Drużyna hiszpańskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z Newcastle United. Gospodarze po zakończonym meczu do ligowego konta dopisali trzy punkty awansując na 4 miejsce w ligowej tabeli.

Nadrzędnym celem w bieżących rozgrywkach dla Manchesteru City jest obrona mistrzowskiej korony oraz triumf w piłkarskiej Lidze Mistrzów. W meczu 4 kolejki City przed własną publicznością rywalizowało z Newcastle United. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem stwarzając w pierwszej połowie wiele bramkowych okazji. Wynik meczu mógł zmienić się już w 4 minucie. W tym czasie bliski wpisania się na listę strzelców był Mahrez po znakomitym podaniu od Fernandinho.

Gospodarze poszli za ciosem i cztery minuty później bramkowe konto otworzył Sterlnig. Angielski piłkarz wykorzystał rozegranie piłki przez Mendyego i strzałem w dłuższy róg nie dał szans na skuteczną interwencję dla Dubravki. City miało zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Druga bramka w meczu powinna wpaść w 18 minucie.

Dodano 20 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Manchester United stracił ligowe punkty

Drużyna portugalskiego szkoleniowca o ligowe punkty walczyła z Brighton. Mecz zakończył się porażką Czerwonych Diabłów 2:3, a po raz drugi w bieżącym sezonie na listę strzelców wpisał się aktualny mistrz świata Paul Pogba.

Manchester United nie zamierzał tracić punktowego dystansu do prowadzących w angielskiej ekstraklasie po dwóch rozegranych kolejkach. Po pokonaniu na własnym stadionie Leicester City 2:1, Czerwone Diabły liczyły na kolejną punktową zdobycz. W wyjazdowym spotkaniu w pierwszej połowie padło aż cztery bramki. Trzy z nich były udziałem dla gospodarzy, a ligowe konto otworzyli piłkarze Brighton. Miejscowi za wszelką cenę w bieżących rozgrywkach będą chcieli przekroczyć magiczną granicę 40 punktów, która zapewni ligowy byt na kolejne rozgrywki. W początkowych fragmentach piłkarskiej rywalizacji to drużyna Czerwonych Diabłów kontrolowała przebieg piłkarskich wydarzeń. Drużyna portugalskiego szkoleniowca akcje starała się przeprowadzać środkiem boiska, a rozgrywającym starał się być Pogba.

Francuski pomocnik już w 10 minucie gry mógł zanotować pierwszą asystę na swoim koncie. Znakomite podanie trafiło do Lukaku.

Dodano 19 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Skończyło się na pięciu bramkach, a powinno być więcej

Na Stamford Bridge miejscowa Chelsea w walce o ligowe punkty podejmowała Arsenal Londyn. Zgromadzeni na miejscowym stadionie obejrzeli aż pięć bramek, a piłkarze włoskiego szkoleniowca po raz drugi w bieżących rozgrywkach mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Chelsea Londyn po zakończeniu bieżących rozgrywek angielskiej ekstraklasy zamierza włączyć do rywalizacji o awans do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Warunkiem będzie uzyskanie, co najmniej jednego z trzech miejsc na zakończenie rozgrywek. W pierwszym meczu Chelsea pewnie pokonała Huddersfield, a w drugiej kolejce o ligowe punkty rywalizowała z lokalnym przeciwnikiem Arsenalem Londyn. Jak na derbowe spotkanie przystało drużyny stworzyły wiele ofensywnych akcji. Wynik pojedynku mógł zmienić się już w 1 minucie kiedy to na uderzenie z obrębu pola karnego zdecydował się Aubameyang, a Kepa pewnie obronił. Chelsea miało w pierwszej połowie zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. Bramkowe akcje gospodarze zaczęli stwarzać od 9 minuty gry.

Bramkowe konto w bieżących rozgrywkach powiększył Perdo. Hiszpański pomocnik wykorzystał kombinacyjną akcję gospodarzy i dośrodkowanie Alonso.

Dodano 13 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Mentalność zwycięzców Manchesteru City

W pierwszym spotkaniu na wyjeździe rozgrywał mecz z Arsenalem Londyn. Goście wygrali mecz w efektownym stylu pokonując gospodarzy 2:0. Bohaterem przyjezdnych został utalentowany reprezentant Anglii Raheem Sterling.

Sergio Aguero przypieczętował zwycięstwo nad Chelsea Londyn w meczu o Tarczę Dobroczynności. Napastnik reprezentacji Argentyny strzelając dwa gole otworzył trzecią setkę zdobywanych bramek dla drużyny Manchesteru City. Piłkarze hiszpańskiego szkoleniowca wysoką skuteczność podtrzymali także w pierwszym spotkaniu nowego sezonu rozgrywanego w Londynie na stadionie Arsenalu. Manchester City od początku dominował w spotkaniu. Przyjezdni stwarzali wiele bramkowych okazji do strzelenia gola. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 9 minucie. Aktywny Sterling zdecydował się na uderzenie przy bliższym słupku.

Bramkarz Arsenalu Petr Cech nie dał się pokonać i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat.

Dodano 12 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Lig angielska: Fabiański bez szans przy każdej z bramek dla FC Liverpool

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością piłkarze niemieckiego szkoleniowca podejmowali West Ham United. W bramce gości po raz pierwszy zaprezentował się Łukasz Fabiański. Bramkarz reprezentacji Polski nie miał nic do powiedzenia przy czterech bramkach rywali, a sam miał kilka udanych interwencji.

FC Liverpool w bieżącym sezonie chce zniwelować punktową przewagę nad Manchesterem City i włączyć się do gry o mistrzostwo Anglii. W realizacji tego celu ma pomóc ofensywna gra, którą piłkarze niemieckiego szkoleniowca zaprezentowali od pierwszej kolejki. Na własnym stadionie podejmowali West Ham United i już w pierwszej bramkowej akcji mogli otworzyć wynik piłkarskiej rywalizacji. Liverpool szybko rozegrał rzut z autu. Bliski strzelenia gola był Mane. Napastnik reprezentacji Senegalu nie wykorzystał jednak dośrodkowania z bocznego sektora boiska Firmino. Liverpool nie poprzestał na stwarzaniu kolejnych szans.

The Reds szybko obierali piłkę od przeciwnika i w szybkim tempie przenosili akcję na połowę rywala.

Dodano 11 sierpnia 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: Dwie bramki na inaugurację nowego sezonu

W meczu 1 kolejki Czerwone Diabły podejmowały byłego mistrza kraju Leicester City. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie, a piłkarze Jose Mourinho mogli cieszyć się z pierwszego kompletu punktów na angielskich boiskach.

Manchester United w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce na zakończenie rozgrywek angielskiej ekstraklasy. Piłkarze Jose Mourinho ustąpili w walce o mistrzowską koronę rywalom zza między piłkarzom Manchesteru City. W nowym sezonie Czerwone Diabły pierwsze spotkanie rozegrali przed własną publicznością. Wielu zawodników uczestniczyło na ostatnich Mistrzostwach Świata mają krótkie urlopy. Gospodarze znakomicie rozpoczęli ligowy pojedynek z byłymi mistrzami kraju Leicester City. Wynik spotkania zmienił się już w 3 minucie, kiedy to obrońca Lisów nieodpowiedzialnie zachował się w polu karnym zagrywając piłkę ręką. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Pogba, który pewnie pokonał duńskiego bramkarza.

Po strzelonej bramce Manchester United zastosował defensywną taktykę. Mocno cofnął się na własną połowę broniąc korzystnego wyniku.