Dodano 11 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga angielska: City poprawiło dorobek FC Liverpoolu na otwarcie sezonu.

Przekonał się o tym West Ham United, który na własnym stadionie przegrał z drużyną hiszpańskiego szkoleniowca aż 0:5. Pierwszym hat-trickiem popisał się napastnik reprezentacji Anglii Raheem Sterling. Gola z rzutu karnego strzelił Sergio Aguero.

Manchester City w bieżącym sezonie angielskiej ekstraklasy będzie miał okazję na wywalczenie po raz siódmy w historii klubu mistrzowskiej korony oraz trzeci raz z rzędu. Zespół Josepa Guardioli od początku rozgrywek imponuje skutecznością, a w pierwszym meczu na wyjeździe West Hamowi zaaplikował aż pięć trafień. Większość bramek padło w drugiej połowie, a piłkarze City strzelanie rozpoczęli od 25 minuty. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus. Napastnik reprezentacji Brazylii wykorzystał akcję w prawym sektorze boiska i dokładne dośrodkowanie Walkera. Fabiański był bez szans, a Polski bramkarz do tego czasu miał już kilka udanych interwencji w meczu. Wynik meczu mógł zostać otwarty już w 9 minucie.

W tym czasie polski bramkarz obronił groźne uderzenie Mahreza.

Liga angielska: Liverpool zdeklasował beniaminka. Cztery gole na początek sezonu.

Drużyna The Reds w ligowych rozgrywkach będzie chciała zdetronizować aktualnego mistrza kraju Manchester City. W pierwszym meczu zespół niemieckiego szkoleniowca efektownie pokonał beniaminka Norwich City 4:1.

W meczu pierwszej kolejki FC Liverpool narzucił własny styl gry. Drużyna niemieckiego szkoleniowca szybko odbierała futbolówkę już na połowie przeciwnika, a bramkowe okazje zaczęła stwarzać po siedmiu minutach gry. Bramkowa okazja miała miejsce w bocznym sektorze boiska. Bohaterem miejscowej publiczności został Origi. Dośrodkowanie belgijskiego napastnika trafiło w pole karne. Niefortunną interwencją popisał się Hanley, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Kolejne ramki były tylko kwestią czasu. Gospodarze wynik spotkania podwyższyli już w 20 minucie. Na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah.