Dodano 22 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA z kompletem punktów po 1 meczu

W meczu pierwszej kolejki wicemistrzowie Polski o pucharowe punkty rywalizowali z mistrzem Czech Karlovarsko. Mecz zakończył się w trzech setach, a gospodarze zainkasowali pierwszy komplet punktów w czasie grupowej rywalizacji.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle prezentuje znakomitą formę na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn w sezonie 2018/2019. Drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca na swoim koncie ma osiem wygranych pojedynków na osiem rozegranych. Podobnym bilansem mogła pochwalić się drużyna Mistrza Czech CEZ Karlovarsko. Rywale wicemistrza Polski to młoda drużyna, która po raz pierwszy w historii swojego klubu awansowała do fazy grupowej siatkarskich rozgrywek. Mimo znakomitej formy na własnym terenie faworytem spotkania była ZAKSA. Goście wyrównany pojedynek byli w stanie nawiązać tylko na początku pierwszego seta. W tym czasie aktywne były dwie największe gwiazdy drużyny. W ataku punktował Rejlek, a w zagrywce Zmhral. Punkt serwisowy sprawił, że goście objęli prowadzenie 3:1.

Siatkarska Liga Mistrzów: Muzaj najskuteczniejszy w polskim meczu

Oba mecze – ligowy oraz pojedynek o Superpuchar Polski zakończył się zwycięstwem aktualnych Mistrzów Polski. Obie drużyny zaprezentowały emocjonujący pojedynek, który zakończył się w czeterech setach.

Los fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019 skojarzył PGE Skrę Bełchatów i Trefl Gdańsk razem w walce o awans do fazy pucharowej tych elitarnych rozgrywek. PGE Skra Bełchatów przygotowuje się do klubowych mistrzostw świata, które na przełomie listopada i grudnia zostaną rozegrane na polskich parkietach. Od początku pierwszego seta punktowa inicjatywa należała do przyjezdnych zawodników. Zespół prowadzony przez włoskiego szkoleniowca bazował głównie na skuteczności w ataku swoich skrzydłowych. Punkty zdobywali Schott oraz Mijailović. Jedna z akcji dała prowadzenie 8:7.

Goście byli w stanie zaprezentować agresywną zagrywkę za sprawą Nowakowskiego. Punkt serwisowy sprawił, że przewaga urosła do trzech punktów 13:10. Po stronie gospodarzy brakowało gry środkiem.