Dodano 30 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: 48 klubów powalczy o awans do Ligi Mistrzów

W decydującym o awansie meczu z Rangers FC wojskowi stracili bramkę w doliczonym czasie gry. Po losowaniu szkocka drużyna trafiła do wymagającej z Feyenoordem oraz FC Porto. Faworytów najbliższych rozgrywek należy upatrywać w angielskich zespołach.

W fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europy kibice obejrzą trzy angielskie zespoły. Największe szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek powinny mieć Arsenal Londyn oraz Manchester United. Trzecią drużyną z Anglii jest Wolverhampton Wonderers. Daleka ścieżka powinna towarzyszyć włoskim zespołom: Lazio Rzym, czy AS Roma. Awans do dalszych gier powinny także wywalczyć: niemiecki WFL Wolfsburg, hiszpańska Sevilla, czy turecki Besiktas Stambuł. Zwycięzca tegorocznej rywalizacji podobnie jak w poprzedniej edycji awansuje bezpośrednio do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Pierwsza kolejka fazy grupowej odbędzie się 20 września, a ostatnia 13 grudnia. Wielki finał najbliższego sezonu odbędzie się 29 maja 2020 roku na stadionie Olimpijskim w Baku.

Dodano 21 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast stracił pierwsze punkty w nowym sezonie

Po dwumeczu z BATE Borysow i meczem o superpuchar Polski dla drużyny Waldemara Fornalika przyszła rywalizacja o obronę mistrzowskiej korony. W pierwszej kolejce Piast na własnym stadionie podejmował Lecha Poznań, a gospodarze gola stracili w końcowych fragmentach meczu.

Piast Gliwice w poprzednim sezonie dość nieoczekiwanie został Mistrzem Polski. Drużyna Waldemara Fornalika w pierwszej kolejce o ligowe punkty mierzyła się z Lechem poznań. Obie drużyny udanie chciały otworzyć walkę o kolejne trofeum na polskich boiskach. Piast podobnie jak w poprzednich meczach głównie z BATE Borysow jako pierwszy otworzył wynik. Bohaterem miejscowej publiczności w szóstej minucie gry został Jorge Felix. Hiszpan wykorzystał podanie z bocznego sektora Badii i mocnym strzałem z bliskiej odległości strzelił pierwszego gola w nowym sezonie.

Po straconej bramce Lech miał kilka dogodnych okazji do zmiany niekorzystnego wyniku. Najpoważniejsze zagrożenie drużyna Żurawia stwarzała po rzutach rożnych. Dośrodkowanie Jevitcia w 14 minucie gry trafiło na głowę Crmonarkovicia.

Dodano 20 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia przypieczętowała awans z wicemistrzem Gibraltaru.

Wicemistrzowie Polski na własnym stadionie podejmowali wicemistrza Gibraltaru Europa FC. Bohaterem spotkania został hiszpański napastnik Carlos Lopez strzelec dwóch bramek. Bramkarz Legii w dwumeczu zachował czyste konto.

Niski ranking klubowy reprezentacji Polski sprawia, że polskie zespoły od pierwszej rundy rywalizacją w eliminacjach do rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszej rundzie Legia Warszawa wicemistrz Polski zmierzył się z Europa FC. Drużyna z Gibraltaru postawiła się głównie na własnym stadionie bezbramkowo remisując ze zdecydowane wyżej notowaną drużyną w klubowym rankingu. Radosław Majecki bramkarz Legii nie dał się pokonać i zachował czyste konto. Obowiązkiem Legii Warszawa w rewanżowym pojedynku rozgrywanym na własnym stadionie było wywalczenie awansu i strzelenie, co najmniej jednego gola.

Gospodarze szansę mieli już w 2 minucie po uderzeniu zza pola karnego Novikovasa. Legia sprawę awansu rozstrzygnęła w pierwszym kwadransie. Wojskowi strzelili w tym czasie dwie bramki, a pierwsza z nich miała miejsce już w 7 minucie.

Dodano 10 lipca 2019r, w Koszykówka, przez misiek
KLM: Trzy polskie kluby z szansą na fazę grupową

Drużyna Igora Milicicia trafiła do grupy B, a za rywali będzie miała zespoły z Francji, Hiszpanii, Grecji, czy drużyn uczestniczących w kwalifikacjach. O prawo gry w fazie grupowej powalczą dwa inne polskie zespoły.

Historycznego wydarzenia doczekała się Polska Koszykówka na międzynarodowej arenie. Wraz z początkiem nowego sezonu o prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów powalczy dwie drużyny. Anwil Włocławek jako mistrz Polski ma zagwarantowany start w tych prestiżowych rozgrywkach, a o wejście do ścisłej europejskiej czołówki powalczą także Polski Cukier Toruń oraz Legia Warszawa. Stołeczny klub rywalizację o grę w fazie grupowej rozpocznie od pierwszej rundy, a rywalem zespołu będzie mistrz Kosowa – Z Mobile Pristina, a mecze kwalifikacyjne odbędą się w drugiej połowie września. Jeżeli drużynie uda się wywalczyć przepustkę do kolejnej rundy, to rywalem będzie bardziej wymagający rosyjski Niżny Nowogród. Teoretycznie łatwiejszą drogą powinni mieć zdobywcy srebrnych medali Mistrzostw Polski. Polski Cukier zmagania na europejskim poziomie rozpocznie od drugiej rundy kwalifikacji. Srebrni medaliści zmierzą się ze zwycięzcą pary Karhu Basket Kauhajoki – Tsmoki Mińsk. Mecze drugiej rundy kwalifikacji zaplanowano na 26 i 29 września.

Dodano 20 czerwca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Polskie kluby w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020

Zadanie dla zespołu Waldemara Fornalika nie będzie łatwe, gdyż rywalem w walce o miliony Euro będzie białoruskie BATE Borysow. Swoich pucharowych rywali poznały pozostałe drużyny uczestniczące w europejskich pucharach.

Cztery drużyny reprezentować będzie polski futbol na międzynarodowej arenie w sezonie 2019/2020. Jedna z nich mistrz Polski walczyć będzie o przepustkę do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a trzy pozostałe rywalizować będą o awans do fazy grupowej rozgrywek Ligi Europy. Trudne zadanie czeka Piast Gliwice. Drużynę Waldemara Fornalika los skojarzył z mistrzem Białorusi BATE Borysow. Zespół zza wschodniej granicy wielokrotnie uczestniczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów i ligi Europy rozgrywając mecze z europejskimi potęgami. Pierwszy mecz odbędzie się na terenie białoruskiego przeciwnika, a tydzień później zostanie rozegrane rewanżowe spotkanie w Gliwicach. Mecze pierwszej rundy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek. Starcie na Białorusi odbędzie się 9 lub 10 lica. W lidze Europy uczestniczyć będą trzy polskie drużyny.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.

Polskie drużyny klubowe od lat marzą o awansie do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Udaje się to nielicznym zespołem, a ostatni raz zaszczytnego grona doznała Legia Warszawa. Drużyna ówczesnego mistrza Polski rozgrywała mecze w fazie grupowej z Realem Madryt czy Borussią Dortmund. Kibice oglądali mnóstwo bramek, a udział w tych rozgrywkach do prestiż dla klubu oraz dodatkowy zastrzyk finansowy. Awans do fazy grupowej to także punkty rankingowe na koniec każdego sezonu. W przyszłym sezonie polska federacja będzie mogła wystawić cztery drużyny. Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów ma zapewniony mistrz Polski, drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy.

Finał Pucharu Polski wskazał, że takiego zaszczytu dozna także czwarta drużyna ligowej rywalizacji. Finał przyszłej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na stadionie w Stambule, a finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.

Dodano 22 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA z kompletem zwycięstw po 13 kolejkach

Mistrz kraju na własnym parkiecie podejmował wicemistrza ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. O wyniku spotkania zdecydowały cztery sety, gdzie znakomitą formę przez całe rozgrywki prezentują srebrni medaliści poprzednich rozgrywek.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle imponuje wysoką formą na parkietach polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Drużyna włoskiego szkoleniowca przed rywalizacją z PGE Skrą Bełchatów na swoim koncie miała 12 wygranych pojedynków i w meczu na szczycie liczyła na 13 wygraną z rzędu. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a obie drużyny zaprezentowały skuteczną grę. Od początku mecz to gospodarze starali się narzucić własny styl gry, czym byli w stanie wywalczyć nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się mocne zagrywki Kochanowskiego. Ataki Wlazłego oraz Szlpuka dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 7:4. ZAKSA czekała na odpowiedni moment do ataku. Kluczowe były ataki Śliwki oraz Bnieńka ze środka. ZAKSA zapunktowała zagrywką w wykonaniu Deroo.

Dodano 17 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA rozstrzygnęła mecz w trzech setach

Rywalem był wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych włoskiego szkoleniowca, a Łukasz Wiśniewski został najlepszym zawodnikiem.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle zamierza wrócić do walki o złoty medal w bieżącym sezonie rozgrywek ligowych w męskiej siatkówce. W drugim meczu sezonu drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z gospodarzem pojedynku Stoczni Szczecin. Obie drużyny w swoich składach mają znakomitych zawodników wraz z aktualnymi mistrzami świata w siatkówce. Pierwszy set dawał nadzieję gospodarzom na wywalczenie cennego zwycięstwa nad wymagającym przeciwnikiem. Stocznia grała skutecznie blokiem, a aktywny w ataku był Bartosz Kurek. ZAKSA odpowiadała środkowymi Wiśniewskim oraz Bieńkiem. Na skrzydle niezawodny okazał się Kaczmarek. Jedna z kontr i szczelny blok dał przyjezdnym prowadzenie 12:9.

Stocznia była w stanie doprowadzić do wyrównania.

Dodano 29 lipca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Legia z pierwszym zwycięstwem w sezonie

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu aktualny Mistrz Polski rozgrywał mecz z Koroną Kielce. Wynik pojedynku został ustalony w drugiej połowie, a bramkowe szanse przyjezdnych piłkarzy zostały przeprowadzone z lewej strony boiska.

Legia Warszawa mistrz Polski zamierzał zrehabilitować się po niezbyt udanym spotkaniu w drugiej rundzie rozgrywek kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po porażce ze Spartakiem Trnava popularnych wojskowych czekało pierwsze wyjazdowe spotkanie. Przeciwnikiem była Korona Kielce. Gospodarze w początkowych fragmentach pojedynku stwarzali więcej bramkowych okazji. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 9 minucie. Szansę na strzelenie gola miał Górski po podaniu Janjicia.

Legia miała problemy w początkowych fragmentach spotkania z wyprowadzaniem piłki z własnej połowy boiska. Wojskowi niekorzystny wynik starali się zmienić dopiero po 20 minutach gry. Aktywny w warszawskim zespole był Carlos Lopez.

Dodano 20 czerwca 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Losowanie europejskich pucharów

Wczesna faza rozgrywek spowodowana jest rankingiem UEFA oraz miejscem zajętym na zakończenie poprzedniego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Najwcześniej do pucharowej rywalizacji przystąpią drużyny Legii Warszawa, Górnika Zabrze oraz Lecha Poznań.

Pierwsze mecze Ligi Europy zostaną rozegrane w dobie trwających piłkarskich Mistrzostw Świata. Polskie drużyny już 12 lipca rozpoczną pucharową przygodę Lech Poznań i Górnik Zabrze. Górnik zajął czwarte miejsce na zakończenie poprzednich rozgrywek, a piłkarze Kolejarza uplasowali się na najniższym stopniu podium za Legią Warszawa oraz Jagiellonią Białystok. Górnik i Lech w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do fazy grupowej na wyjeździe zmierzy się z przedstawicielem mołdawskiej piłki Zaria Balti, natomiast Lech będzie walczył o jak najkorzystniejszy rezultat w meczu przed własną publicznością przeciwko armeńskiej drużynie Gandzasar-Kapan.

Rewanże odbędą się 19 lipca, a zwycięzcy par awansują do drugiej rundy. W niej znalazł się wicemistrz Polski Jagiellonia Białystok. Losowanie drugiej rundy nie było zbyt korzystne dla piłkarzy Ireneusza Mamrota. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Białymstoku 26 lipca, a rewanż odbędzie się 2 sierpnia. Jagiellonia w drugiej rundzie rozegra mecze z drużynami, które wygrają pierwszą rundę kwalifikacyjną.

Dodano 28 lutego 2018r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Lider zdeklasował mistrza

Piłkarze Ireneusza Mamrota na swoim koncie zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu, w wygrać udało się z aktualnym mistrzem Polski Legią Warszawa. Gospodarze kończyli mecz w osłabionym składzie po dwóch czerwonych kartkach.

25 kolejka polskiej ekstraklasy rozgrywana była w trudnych warunkach pogodowych. Silny mróz stwarzał bramkowe możliwości, po których padały bramki. Podobne wydarzenie miało miejsce w Warszawie, gdzie mistrz Polski podejmował lidera wyjazdów Jagiellonię Białystok. Gospodarze w początkowych minutach starali się narzucić własny styl gry i już w pierwszej minucie meczu stworzyli bramkową okazję. Zbyt mocne dośrodkowanie Antolicia nie trafiło pod nogi Niezgody. Ofensywna gra Jagiellonii rozpoczęła się od 8 minuty meczu. Od tego czasu goście w pierwszej połowie stworzyli kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. Pierwsza z nich Bezjaka została zablokowana, a dwie minuty później pierwszą interwencją w meczu musiał popisać się Malarz. Doświadczony bramkarz gospodarzy interweniował po uderzeniu Bezjaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.