Paryż 2024: Długi proces kwalifikacji azjatyckiej, kobiecej piłki nożnej

Źródło grafiki: animationvisarts

Najniżej sklasyfikowane zespoły rozpoczynają walkę od pierwszej rundy kwalifikacji olimpijskich, które odbędą się w kwietniu w dniach od 3 do 11.

Jeśli artykuł Ci się podobał, kliknij w reklamę na tej stronie. Pomoże mi to w utrzymaniu bloga, który tworzę.

Dodano 8 maja 2021r, w Piłka nożna, przez misiek
Tokio 2021: Kto zdobędzie olimpijskie medale ? Podział na grupy turnieju kobiet i mężczyzn

Jedną z najbardziej emocjonujących dyscyplin będą turnieje piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Przed turniejem olimpijskim warto zapoznać się z wynikami losowania, w których udział wzięło 12 żeńskich oraz 16 męskich reprezentacji.

Dodano 24 kwietnia 2021r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokio 2021: Piłka nożna najwcześniejszej rozpocznie zmagania o medale

W czasie dwutygodniowej rywalizacji zostanie rozdanych ponad 300 medali. Jedną z konkurencji, która wzbudza duże emocje są piłkarskie turnieje kobiet i mężczyzn. Przed rozpoczęciem fazy grupowej warto zapoznać się z liczbami olimpijskiej rywalizacji.

Dodano 3 kwietnia 2021r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokio 2021: Meksyk z Hondurasem powalczą o medale

Ostatni turniej eliminacyjny mężczyzn odbywał się w Meksyku. Awans do turnieju finałowego wywalczyły reprezentacje gospodarza imprezy Meksyku oraz dość nieoczekiwanie Honduras, który w półfinałowym spotkaniu pokonał faworyzowaną reprezentację Stanów Zjednoczonych.

Dodano 19 kwietnia 2020r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokio 2021: Amerykanki na czele klasyfikacji medalowej

Gospodarzem zawodów była reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w premierowej imprezie po raz pierwszy w historii sięgnęła po złote medale. Tylko na ostatnim turnieju rozgrywanym w Brazylii nie udało się wywalczyć medalu, ale i tak zespół przewodzi w klasyfikacji medalowej wszech czasów.

Dodano 14 kwietnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Tokyo 2020: Brazylia z szansą na powtórkę z Rio

Drużyna z Ameryki Południowej na domowym turnieju po rzutach karnych pokonała niemiecką reprezentację. Piłkarze Canarinhos przed epidemią koronawirusa wywalczyli awans do japońskiego turnieju finałowego.