Dodano 26 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: W Zagłębiu kluczową rolę odgrywają polscy piłkarze

Po remisie na własnym stadionie z Lechem Poznań oraz zwycięstwie nad Cracovią Kraków przyszła rywalizacja z Zagłębiem Lubin. Piłkarze Jagiellonii w meczu 33 kolejki grupy mistrzowskiej stracili dwa gole, a kluczowe akcje przeprowadzali polscy zawodnicy miedziowych.

Zagłębie Lubin było gospodarzem meczu 33 kolejki. Miedziowi o ligowe punkty rywalizowali z Jagiellonią Białystok. Oba zespoły nadal liczą się w walce o reprezentowanie polskiego futbolu na międzynarodowej arenie w europejskich pucharach. Aktywniejszym zespołem była drużyna holenderskiego szkoleniowca. Gospodarze już w 4 minucie stworzyli zagrożenie po uderzeniu Starzyńskiego. Chwilę później kibice miejscowych cieszyli się ze strzelenia pierwszego gola. Autorem trafienia został Damjan Bohar.

Ofensywny zawodnik miedziowych strzałem głową wykorzystał mocne dośrodkowanie z prawej stron Pawłowskiego. Brak klarownych okazji do strzelenia bramki przez Jagiellonię wykorzystali piłkarze Zagłębia.

Dodano 23 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piłkarska forteca w Gliwicach. Piast zmierza do europejskich pucharów.

Zespół pewnie awansował do grupy mistrzowskiej, w której punktuje kolejnych przeciwników. Po pokonaniu w Gdańsku dotychczasowego lidera Lechię w kolejnym meczu przyszło zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin.

Piast Gliwice imponuje formę w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez braci Fornalików wygrywa mecz za meczem i stąpa po palcach liderowi rozgrywek polskiej ekstraklasy Legii Warszawa. Gliwiczanie znakomicie grają w obronie oraz strzelają wiele ligowych bramek. W ostatniej kolejce pokonali Lechię 2:0, a w kolejnym meczu przez jego większość musieli bronić się w osłabionym składzie. W rywalizacji z Zagłębiem Lubin czerwoną kartkę po analizie wideo obejrzał Jorge Felix. Hiszpański zawodnik osłabił swój zespół już w 21 minucie. W tym momencie gospodarze prowadzili różnicą jednej bramki.

Wynik spotkania otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik Gliwiczan efektownym strzałem pokonał bramkarza miedziowych strzelając 8 gola w sezonie po podaniu od Jodłowca.

Dodano 8 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Hiszpańskie bramki w meczu Górnik-Legia

Skuteczniejszym okazał się napastnik wojskowych Carlos Lopez, który strzelił dwa gole. Dla piłkarzy z Roosvelta trafienie uzyskał Igor Angulo, a Mistrzowie Polski pokonali rywala 2:1.

Legia Warszawa zamierza obronić mistrzowską koroną z poprzedniego sezonu. Drużyna wojskowych w meczu 29 kolejki po raz drugi w sezonie prowadzona była przez Aleksandara Vukovicia. Serbski szkoleniowiec po raz pierwszy w czasie piłkarskiej rywalizacji musiał odrabiać straty. W pierwszej połowie Górnik miał kilka znakomitych szans na strzelenie kilku bramek. Pierwsza okazja pojawiła się już w 10 minucie, kiedy to hiszpański napastnik mógł strzelić gola po długim zagraniu z głębi pola. Uderzenie okazało się niecelne. Kolejna szansa na bramkę miała miejsce w 21 minucie gry, kiedy to Gvilia zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Cierzniak nie dał się pokonać.

Bramkowe przełamanie gospodarzy nastąpiło w 28 minucie.

Dodano 5 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Nowa miotła zadziałała przy Łazienkowskiej

Drużyna pod wodzą serbskiego szkoleniowca odniosła pierwsze zwycięstwo oraz do zakończenia spotkania zachowała czyste konto. Drużyna Ireneusza Mamrota musi walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.

Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok to dwie najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Legia zamierzała zrehabilitować się po dotkliwej porażce z Wisłą Kraków, a drużyna przyjezdnych odnieść pierwsze zwycięstwo po pięciu ligowych pojedynkach. Początek spotkania należał do białostockiej drużyny. Drużyna Mamrota stwarzała szanse na zmianę wyniku, lecz brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. Pierwszy okazję miał Imaz. Hiszpański pomocnik oddał groźny, ale niecelny strzał. Podobne zdarzenie miało miejsce w trzeciej minucie, kiedy na uderzenie przy bliższym słupku z rzutu wolnego Guilherme.

Jagiellonia pierwszy celny strzał na bramkę oddała w 8 minucie gry. W tym czasie pewną interwencją popisał się Cierzniak po uderzeniu Romanchuka.