Dodano 13 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Arka Gdynia przekroczyła granicę 40 ligowych punktów

Drużyna Jacka Zielińskiego w ostatniej 36 kolejce przed własną publicznością pokonała pewną utrzymania Wisłę Kraków 3:1. Kluczowe okazały się stałe fragmenty gry, z których dwa miały miejsce z rzutu z autu, a jeden z rzutu karnego.

Arka Gdynia imponuje formą w ostatnich meczach grupy spadkowej. Drużyna Jacka Zielińskiego kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Na własnym stadionie zespół podejmował mający zapewniony udział w przyszłym sezonie w ekstraklasie Wisłę Kraków. Arka od początku meczu narzuciła szybkie tempo piłkarskiej rywalizacji. Gospodarze często przenosili się pod pole karne przeciwnika oddając wiele strzałów na bramkę rywala. Ważną rolę odgrywały także stałe fragmenty gry. Jeden z nich już w 6 minucie gry przyniósł zmianę prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się Adam Deja, który wykorzystał długi wyrzut z autu wykonany przez Marciniaka.

Po strzelonej bramce Arka nie zrezygnowała ze stwarzania kolejnych szans na zmianę wyniku.

Dodano 11 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Wisła skorzystała z podyktowanego karnego

Drużyna Macieja Stolarczyka odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, gdzie na własnym stadionie pokonała Koronę Kielce. Bramkę na wagę trzech punktów dla krakowskiego zespołu strzelił Marko Kolar.

Wisła Kraków była gospodarzem spotkania 35 kolejki rozgrywek polskiej ekstraklasy. W meczu grupy spadkowej krakowski klub o ligowe punkty rywalizował z Koroną Kielce. Obie drużyny stworzyły kilka okazji do strzelenia bramki, ale to dzięki analizie wideo spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść piłkarzy Macieja Stolarczyka. W pierwszych 45 minutach aktywniejszym zespołem była Korona. Zespół włoskiego szkoleniowca opanował środek pola i często stwarzał okazje do zmiany wyniku. Pierwsza szansa pojawiła się już w 4 minucie, kiedy to na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Arveładze. Uderzenie gruzińskiego napastnika okazało się nieskuteczne i na stadionowym zegarze nadal widniał bezbramkowy rezultat. Korona oddawała dużo strzałów zza pola karnego.

W 17 minucie na taką próbę zdecydował się Forbs, lecz uderzenie pewnie obronił Lis.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Jagiellonia strzela, traci bramki i zdobywa ligowe punkty

Po przegranym spotkaniu w finałowym meczu Pucharu Polski drużyna Ireneusza Mamrota w pierwszych 10 minutach meczu stworzyła trzy bramkowe okazje, z których dwie wykorzystała. Wynik spotkania z Pogonią Szczecin zmienił się już w 3 minucie gry. W tym czasie na listę strzelców wpisał się Imaz. Hiszpański napastnik znalazł się w polu karnym po zablokowanym uderzeniu głową Runje i dośrodkowaniu Guilherme z rzutu rożnego. Chwilę wcześniej gospodarze oddali pierwszy celny strzał na bramkę. Gola mógł zdobyć Novikovas po uderzeniu zza pola karnego. Bursztyn nie dał się pokonać. Bramkarz Pogoni po raz drugi piłkę z siatki musiał wyciągać w 7 minucie spotkania. W tym czasie bohaterem miejscowej publiczności został Runcje.

Obrońca Jagiellonii mocnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego. Jagiellonia po strzeleniu drugiego gola oddania inicjatywę przyjezdnym piłkarzom.

Dodano 4 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piast miesza w czołówce. Dojdzie do ligowej sensacji ?

Drużyna Waldemara Fornalika kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zespół już tylko punkt znajduje się za plecami Legii Warszawa, która broni mistrzowskiej korony. Drużyna z Górnego Śląska jest o krok od sprawienia sensacji na boiskach polskiej ekstraklasy.

Legia Warszawa i Piast Gliwice spotkały się w meczu 34 kolejki polskiej ekstraklasy. Obie drużyny miały zagwarantowany udział w rozgrywkach europejskich w przyszłym sezonie. Na ligowych boiskach trwa walka o tytuł Mistrza Polski, a szansę na sprawienie wielkiej niespodzianki mają piłkarze Piasta Gliwice. Zespół znakomicie rozegrał wyjazdowe spotkanie przy Łazienkowskiej stwarzając z drużyną gospodarzy wiele bramkowych okazji do strzelenia gola. Wynik spotkania mógł zostać zostać otwarty już w 3 minucie gry. Goście oddali pierwszy celny strzał na bramkę rywala. Dośrodkowaniem popisał się Badia, który obsłużył Dziczka.

Cierzniak nie dał się jednak pokonać, a odpowiedź gospodarzy nastąpiła niespełna 60 sekund później.

Dodano 3 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Sobiech wszedł na boisko i strzelił gola.

Mecz rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie, a o wyłonieniu zwycięzcy potrzebny był gol strzelony w doliczonym czasie gry. Bohaterem gdańskiego zespołu został rezerwowy Artur Sobiech.

Mecz finałowy rozgrywany był na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obie drużyny nie forsowały zbyt wysokiego tempa piłkarskiej rywalizacji, a w pierwszych 45 minutach aktywniejszą drużyną był zespół Ireneusza Mamrota. Walczące drużyny miały szansę po raz drugi w swojej historii sięgnięcia po klubowe trofeum. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 8 minucie. Drużyna Jagiellonii przeważała w rzutach rożnych, a rozegranie jednego z nich mogło przynieść bramkowe rozstrzygnięcie. Na listę strzelców mógł wpisać się Romanchuk, lecz pomocnik Jagiellonii oddał niecelny strzał. Jagiellonia starała się przeprowadzać akcje w bocznych sektorach boiska.

W 13 minucie dośrodkowanie Guilherme pewnie wyłapał Alomerović. Drużyna Mamrota w pierwszej połowie miała więcej okazji do strzelenia bramki.

Dodano 23 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Piłkarska forteca w Gliwicach. Piast zmierza do europejskich pucharów.

Zespół pewnie awansował do grupy mistrzowskiej, w której punktuje kolejnych przeciwników. Po pokonaniu w Gdańsku dotychczasowego lidera Lechię w kolejnym meczu przyszło zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin.

Piast Gliwice imponuje formę w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Zespół prowadzony przez braci Fornalików wygrywa mecz za meczem i stąpa po palcach liderowi rozgrywek polskiej ekstraklasy Legii Warszawa. Gliwiczanie znakomicie grają w obronie oraz strzelają wiele ligowych bramek. W ostatniej kolejce pokonali Lechię 2:0, a w kolejnym meczu przez jego większość musieli bronić się w osłabionym składzie. W rywalizacji z Zagłębiem Lubin czerwoną kartkę po analizie wideo obejrzał Jorge Felix. Hiszpański zawodnik osłabił swój zespół już w 21 minucie. W tym momencie gospodarze prowadzili różnicą jednej bramki.

Wynik spotkania otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik Gliwiczan efektownym strzałem pokonał bramkarza miedziowych strzelając 8 gola w sezonie po podaniu od Jodłowca.

Dodano 14 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Imaz przypieczętował awans do grupy mistrzowskiej

Po wywalczeniu awansu do finału Pucharu Polski drużyna Ireneusza Mamrota odniosła drugie zwycięstwo z rzędu na ligowych boiskach. Po trzech punktach na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec przyszedł sukces nad Lechem Poznań. Bohaterem obydwu meczy został Jesus Imaz.

Jagiellonia Białystok do ostatniej kolejki musiała walczyć o awans do grupy mistrzowskiej, która daje prawo gry o najwyższe cele w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Ostatni mecz sezonu zasadniczego podlaski zespół rozgrywał na wyjeździe w Poznaniu. Korzystne wyniki ostatnich bezpośrednich pojedynków dawały nadzieję na uzyskanie korzystnego rezultatu z bardziej renomowanym zespołem oraz przełamanie niekorzystnej serii piłkarskich pojedynków na boisku przeciwnika. W wysokiej formie w ostatnich tygodniach znajduje się hiszpański pomocnik grający na pozycji wysuniętego napastnika Imaz.

Były piłkarz Wisły Kraków strzelił bramkę w rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec oraz potrafił przypieczętować zwycięstwo nad poznańskim zespołem. Jagiellonia w czasie rywalizacji z Lechem zagrała defensywny futbol, którzy przyniósł dwie bramki. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się dopiero w 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Putnockyy pewnie interweniuje na przed polu własnej bramki.

Dodano 9 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Polski: Romanchuk zapewnił awans do finału

Finałowe spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym, a drużyna Ireneusza Mamrota pokonała na własnym stadionie Miedź Legnica. Wszystkie bramki w czasie spotkania padły w drugiej połowie, a bohaterem gospodarzy został Taras Romanchuk.

Jagiellonia Białystok do półfinałowego spotkania z Miedzią Legnica nie straciła gola w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski. Podobnym wynikiem mogła pochwalić się Miedź Legnica. Obie drużyny utrzymały status bez straty gola także w pierwszej połowie półfinałowej rywalizacji. Bezbramkowy wynik w początkowych fragmentach pojedynku obie drużyny starały się zmienić głównie po uderzeniach zza pola karnego. W drużynie Jagiellonii na taką próbę zdecydował się Guilherme, a po stronie Miedzi Santana. Obie próby okazały się nieskuteczne i w półfinałowym spotkaniu nadal brakowało pucharowej bramki. Piłkarzom obydwu drużyn w pierwszej połowie brakowało skuteczności. Swoją szansę miał Novikovas, lecz pomocnik gospodarzy oddał niecelny strzał w 15 minucie.

Na odpowiedź w drużynie Miedzi zdecydowali się Santana orz Frossell z rzutu wolnego.

Dodano 8 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Hiszpańskie bramki w meczu Górnik-Legia

Skuteczniejszym okazał się napastnik wojskowych Carlos Lopez, który strzelił dwa gole. Dla piłkarzy z Roosvelta trafienie uzyskał Igor Angulo, a Mistrzowie Polski pokonali rywala 2:1.

Legia Warszawa zamierza obronić mistrzowską koroną z poprzedniego sezonu. Drużyna wojskowych w meczu 29 kolejki po raz drugi w sezonie prowadzona była przez Aleksandara Vukovicia. Serbski szkoleniowiec po raz pierwszy w czasie piłkarskiej rywalizacji musiał odrabiać straty. W pierwszej połowie Górnik miał kilka znakomitych szans na strzelenie kilku bramek. Pierwsza okazja pojawiła się już w 10 minucie, kiedy to hiszpański napastnik mógł strzelić gola po długim zagraniu z głębi pola. Uderzenie okazało się niecelne. Kolejna szansa na bramkę miała miejsce w 21 minucie gry, kiedy to Gvilia zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Cierzniak nie dał się pokonać.

Bramkowe przełamanie gospodarzy nastąpiło w 28 minucie.

Dodano 5 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Nowa miotła zadziałała przy Łazienkowskiej

Drużyna pod wodzą serbskiego szkoleniowca odniosła pierwsze zwycięstwo oraz do zakończenia spotkania zachowała czyste konto. Drużyna Ireneusza Mamrota musi walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.

Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok to dwie najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu rozgrywek polskiej ekstraklasy. Legia zamierzała zrehabilitować się po dotkliwej porażce z Wisłą Kraków, a drużyna przyjezdnych odnieść pierwsze zwycięstwo po pięciu ligowych pojedynkach. Początek spotkania należał do białostockiej drużyny. Drużyna Mamrota stwarzała szanse na zmianę wyniku, lecz brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. Pierwszy okazję miał Imaz. Hiszpański pomocnik oddał groźny, ale niecelny strzał. Podobne zdarzenie miało miejsce w trzeciej minucie, kiedy na uderzenie przy bliższym słupku z rzutu wolnego Guilherme.

Jagiellonia pierwszy celny strzał na bramkę oddała w 8 minucie gry. W tym czasie pewną interwencją popisał się Cierzniak po uderzeniu Romanchuka.

Dodano 1 kwietnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Polskie bramki w ligowym klasyku

Drużyna Białej Gwiazdy jest bliska osiągnięcia pięćdziesięciu bramek w ekstraklasie przed rozegraniem 30 ligowych kolejek. Krakowski zespół przez całe spotkanie zachował czyste konto, ale był w stanie zdobyć komplet trzech punktów.

Mecze Wisły Kraków i Legii Warszawa elektryzują kibiców obydwu klubów. Obie drużyny wymieniały się mistrzostwem kraju. Drużyna portugalskiego szkoleniowca to obrońca trofeum, a Wisła Kraków walczy o udział w grupie mistrzowskie. Biała Gwiazda w ligowym klasyku od początku ruszyła do stwarzania bramkowych okazji. W pierwszych 10 minutach krakowska drużyna stworzyła dwie bramkowe okazje, z których jedną wykorzystała. Pierwsza szansa na zmianę wyniku pojawiła się w 3 minucie, kiedy to uderzenie Kolara zostało zablokowane po dośrodkowaniu Burligi z bocznego sektora boiska, który był ważnym punktem w kontekście strzelania ligowych bramek.

Dwie minuty później akcję przeprowadził Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski dośrodkował w pole karne. Futbolówka trafiła do Drzazgi.

Dodano 31 marca 2019r, w Piłka nożna, przez Michał Kruk
Ekstraklasa: Defensywny Lech bez gola w meczu z Koroną

Obie drużyny nadal mają szansę na grę w grupie mistrzowskiej i walki o końcowe zwycięstwo na zakończenie sezonu. Obie drużyny w ligowym pojedynku zachowały czyste konto, a bliższa zwycięstwa była Korona, która oddała więcej strzałów na bramkę przeciwnika.

Granica 40 zdobytych punktów na po rozegraniu 30 kolejek polskiej ekstraklasy może okazać się niewystarczająca dla drużyn walczących o udział w grupie mistrzowskiej. Takie zadanie przyświeca drużynom Korony Kielce i Lecha Poznań, które spotkały się w walce o ligowe punkty w spotkaniu 27 kolejki. Aktywniejszym zespołem była drużyna włoskiego szkoleniowca, która już w czwartej minucie meczu stworzyła szansę na zmianę wyniku. Bliski powodzenia był Kovacević po strzale z obrębu pola karnego i rozegraniu piłki z rzutu rożnego.

Drużyna byłego selekcjonera reprezentacji polski zastosowała typowo defensywną taktykę. Kolejarzowi brakowało celnych strzałów w pierwszej połowie na bramkę Korony. Gospodarze kolejną szansę na podreperowanie bramkowego osiągnięcia stworzyli w 19 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Rymaniak, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki Burcia. Pierwszy celny strzał w meczu miał miejsce w 30 minucie, kiedy to Burić musiał interweniować po strzale Forbsa.

Dodano 17 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Ekstraklasa: Pięć bramek w derbowym pojedynku w Krakowie

Obie drużyny liczą się w walce o prawo gry w grupie mistrzowskiej. Po zakończonym pojedynku bliżsi realizacji tego celu są piłkarze Białej Gwiazdy, którzy pokonali lokalnego przeciwnika 3:2.

Wisła Kraków to najskuteczniejsza drużyna w rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda przed meczem z Cracovią miała na swoim koncie strzelonych 42 bramki, z czego sześć było udziałem w ostatniej kolejce przeciwko Koronie Kielce. Od początku meczu aktywnym zespołem była drużyna Macieja Stolarczyka. Zespół szybko starał się przenosić piłkę pod pole karne rywala, a szansa na zmianę wyniku pojawiła się już w 2 minucie gry. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Peszko, lecz jego próba poszybowała nad bramką Cracovii. Chwilę później Wisła przeprowadziła akcję w bocznym sektorze boiska. Szansę zmiany wyniku miał Basha, lecz jego próbę dośrodkowania przechwycił Pesković. Wisła grała aktywnie w ataku.

Trzeciego gola po powrocie mógł strzelić Błaszczykowski.

Dodano 15 marca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
1 liga: Stal Mielec straciła pięć punktów w dwóch meczach

W meczu przed własną publicznością drużyna Ryszarda Tarasiewicza o ligowe punkty rywalizowała z zespołem Andrzeja Skowronka. Obie drużyny na swoim koncie w czasie wiosennych pojedynków uzyskały po jednym zwycięstwie, a Tyszanie zgromadzili cztery punkty.

Stal Mielec to drużyna, która marzy o grze w piłkarskiej ekstraklasie. Zespół prowadzony przez Andrzeja Skowronka na swoim koncie w czasie wiosennej części rywalizacji zgromadził tylko trzy punkty. Goście wygrali pierwszy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz przegrali z ŁKS-em Łódź. W drugim wyjazdowym meczu zespół mierzył się z GKS-em Tychy. Obie drużyny w pierwszych 10 minutach gry stworzyły trzy bramkowe okazje. Pierwsi zaatakowali gospodarze i w trzeciej minucie gry Grzybek oddał niecelny strzał po rozegraniu piłki z rzutu rożnego.

Na odpowiedź przyjezdnych trzeba było poczekać 180 sekund. Bramkowa okazja miała miejsce po uderzeniu piłki przez Getingera. Gospodarze zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry.