Dodano 16 marca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Mistrzów: Skra ma szansę na awans do kolejnej rundy

W pierwszym meczu rundy play-off drużyna włoskiego szkoleniowca o zachowanie szans awansu rywalizowała z Zenitem Saint Petersburg. Mecz zakończył się w czterech setach, a Mistrzowie Polski liczą się w walce o awans do turnieju finałowego.

PGE Skra Bełchatów w fazie grupowej rywalizowała m.in. z Treflem Gdańsk. Wyżej w tabeli została sklasyfikowana drużyna włoskiego szkoleniowca, ale mistrzowie Polski na swoim koncie zgromadzili 11 punktów za trzy zwycięstwa i trzy porażki. Los w pierwszej rundzie play-off skojarzył polskie zespoły z rosyjskimi ekipami. W pierwszym pojedynku Trefl przegrał po emocjonującym meczu 2:3 z Zenitem Kazań. W drugim spotkaniu PGE Skra Bełchatów o awans do kolejnej rundy rywalizowała z Zenitem Saint Petersburg. Gospodarze w pierwszym secie zdobywali wiele punktów środkiem za sprawą głównie Kłosa czy Kochanowskiego. Dobre rozegranie umożliwiało zdobywanie punktów dla Ebadipoura.

Dodano 15 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Lube potwierdziło dominację w fazie grupowej

Wicemistrzowie Polski w hali w Gliwicach podejmowali naszpikowaną gwiazdami włoską drużynę Cucine Lube Civitanova. Wynik spotkania sprawił, że lider rozgrywek fazy grupowej niemal przypieczętował awans do kolejnej rundy klubowych rozgrywek.

Po dwóch meczach fazy grupowej Cucine Lube Civitanova an swoim koncie miała komplet sześciu punktów oraz sześć wygranych setów i żadnego straconego. Włoski zespół realizuje plan awansu do kolejnej rundy, a jego marzeniem jest gra w wielkim finale klubowych rozgrywek Cucine w swoich szeregach na znakomitych zawodników. W ataku niezawodny Sokolov, na rozegraniu doświadczony Bruno Rezende, a w przyjęciu Leal oraz Juantorena. Na środku Stanković i Simon. Dominację w czasie spotkania włoska drużyna pokazała już w pierwszym secie. Tylko początek dawał wicemistrzom Polski nadzieję na korzystny rezultat. ZAKSA starała się zdobywać punkty atakami skrzydłowych: Kaczmarka oraz Deroo. Gospodarze grali skutecznym blokiem. Jeden z nich dał prowadzenie 6:4.

Dodano 19 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Trefl zapunktował w drugiej kolejce

Drużyna włoskiego szkoleniowca rozegrała pierwszy mecz przed własną publicznością, a rywalem był wymagający niemiecki przeciwnik Recycling Volleys Berlin. Dość nieoczekiwanie gospodarze to ligowej tabeli dopisali komplet trzech punktów.

Skomplikowała się sytuacja w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019, w której uczestniczą dwie polskie drużyny. Mistrzowie Polski PGE Skra Bełchatów dość nieoczekiwanie przegrali z Greenyard Maaseik, a Trefl Gdańsk na własnym parkiecie podejmował niemieckiego przeciwnika Recycling Volleys Berlin. Nieznaczna punktowa inicjatywa należała do przyjezdnych siatkarzy. Niemiecki zespół zdobywał wiele punktów w atakach ze skrzydeł. Aktywny był White. Goście punktowali zagrywką australijskiego zawodnika oraz Tui. Jeden z nich dał prowadzenie przyjezdnym w pierwszej odsłonie 11:8.

Trefl bazował na skuteczność dwóch zawodników. Skuteczna gra w obronie umożliwiała wyprowadzanie kontr, po których punktowali Hebda oraz Muzaj.

Dodano 3 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Faza grupowa w sezonie 2018/2019

Początek fazy grupowej przewidziano na 20 listopada i potrwa ona do 27 lutego przyszłego roku. Los do grupy przydzielił dwa polskie zespoły: PGE Skrę Bełchatów oraz Trefla Gdańsk. Trudne zadanie czeka ZAKSĘ w walce o awans do kolejnej rundy, gdyż swoje siły zmierzy z włoskimi zespołami: Modeną oraz Cucine Lube Civitanova.

Polska siatkówka klubowa ma trzech przedstawicieli fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019. W całych rozgrywkach w czwartej rundzie uczestniczy 20 zespołów, w tym obrońcy mistrzowskiej korony Zenit Kazań. Polskie zespoły w 19 edycji klubowych rozgrywek czeka trudne zadanie z wywalczeniem awansu do kolejnej fazy turnieju po rozegraniu sześciu spotkań fazy grupowej. Zmagania w fazie grupowej zakończą się 27 lutego przyszłego roku, po których zostanie rozegrana runda play-off. Półfinały zaplanowano od 2 do 11 kwietnia, a wielki finał rozgrywek odbędzie się 19 maja 2019 roku. Poniżej przedstawiamy szczegółowy podział na grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019:

Grupa A:

Halkbank Ankara, Knack Roeselare, Zenit Kazań, drużyna z kwalifikacji

Grupa B:

Zimut Modena, Cucine Lube Civitanova, VK CEZ, Karlovarsko, ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Grupa C:

ACH Volley Ljubljana, VFB Friedrichshafen, Zenit Sankt Petersburg, drużyna z kwalifikacji

Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA przypieczętowała awans

W rewanżowym spotkaniu 1/6 finału siatkarskiej Ligi Mistrzów Mistrzowie Polski o awans do najlepszej czwórki z niemieckim przedstawicielem VFB Friedrichshafen. Spotkanie z niemiecką drużyną zakończyło się w trzech seta, a przyjezdni wygrali trzecią odsłonę do 13.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrała pierwsze spotkanie 3:2. Mistrzowie Polski jechali na rewanżowe spotkanie z nastawieniem trudnego pojedynku. Gospodarze w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów na własnym parkiecie nie zaznali porażki oraz nie stracili seta. Klubowa rywalizacja znakomicie rozpoczęła się dla polskiego zespołu. ZAKSA szybko objęła prowadzenie 7:4.

Kluczowe okazały się ataki z kontry Torresa oraz techniczna zagrywka Wiśniewskiego. W początkowych fragmentach pojedynku goście nie uniknęli błędów własnych głównie w polu serwisowym. ZAKSA grała na wysokim procencie skuteczności w ataku. W kolejnych minutach przyjezdni powiększali prowadzenie.

Dodano 4 kwietnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: ZAKSA przerwała serię VFB Friedrichshafen

Przeciwnikiem mistrza Polski był wicemistrz Niemiec VFB Friedrichshafen. Goście do meczu z polską drużyną przystępowali po 37 zwycięstwach z rzędu. Twórcą znakomitej serii jest nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski Vital Heynen.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle marzy o wywalczeniu awansu do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po wyeliminowaniu Jastrzębskiego Węgla drużyna Andrei Gardiniego o kolejny sukces na międzynarodowej arenie rywalizowała z wicemistrzem Niemiec VFB Friedrichshafen. Goście zamierzali podtrzymać serię 37 wygranych pojedynków. Od początku meczu to ZAKSA starała się narzucić własny styl siatkarskiego pojedynku. Gospodarze bazowali na skuteczności środkowych Bieńka oraz Wiśniewskiego. Wiele punktów ze skrzydła zdobywał Torres. Mistrzowie Polski grali na wysokim procencie skuteczności, a jedna z akcji dała prowadzenie 10:8.

Od początku meczu niemiecka drużyna znakomicie grała blokiem.

Dodano 19 stycznia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Zenit nie stracił prowadzenia w meczu z Jastrzębiem

Jedną z nich jest Jastrzębski Węgiel, który do grona 24 najlepszych klubowych drużyn w Europie przebijał się przez kwalifikacje. Po dwóch zwycięstwach przyszła konfrontacja sił z najlepszą drużyną w ostatnich latach Zenitem Kazań. Wynik spotkania był jednostronny.

Trzecie spotkanie fazy grupowej miało jednostronny przebieg. Już w pierwszej odsłonie gospodarze byli w stanie narzucić własny styl gry. Zagrywki Butko sprawiły, że punkty w ataku zdobywał Anderson, a wynik przechylił się na korzyść miejscowej drużyny. Prowadząc 3:0 Zenit pokazał ofensywny potencjał. Skuteczny w ataku ze skrzydła był Mikhaylov. Ważne punkty były udziałem bloku i na tablicy wyników szybko zrobiło się12:5 dla Zenitu. Jastrzębie nie zdobywało zbyt wielu punktów. W początkowych fragmentach skuteczny był Muzaj, ale został szybko zmieniony przez Strzeżeka.

Dodano 17 stycznia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: Niespodzianka w Moskwie. Skra wygrywała nieparzyste sety

Obie drużyny po rozegraniu dwóch pierwszych kolejek nie mogły pochwalić sięzbytbogatym punktowym dorobkiem. Rosjanie na swoim koncie mieli zaledwie jedno oczko, a polski zespół bez zdobyczy punktowej. W trzeciej kolejce kluczwe okazały się nieparzyste sety.

PGE Skra Bełchatów zna smak walki o najwyższe cele w siatkarskiej Lidze Mistrzów. W tegorocznych rozgrywkach podopiecznym włoskiego szkoleniowca nie udały się dwa pierwsze spotkania. Marząc o awansie do dalszych gier polska drużyna musiała pokonać wymagającego przeciwnika na jego terenie jakim było Dynamo Moskwa. Od początku pierwszego seta goście byli w stanie narzucić własny styl gry. Skra Bełchatów grała na wysokim procencie skuteczności w ataku. Przyjezdni za sprawą libero mieli możliwość na dokładne przyjęcie. Grzegorz Łomacz prowadził rozegrane, a wiele skutecznych ataków było w wykonaniu Kłosa oraz Lisinaca.

Zagrywka miała kluczowe znaczenie.

Dodano 21 listopada 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Mistrzów: 20 klubów w tym 3 polskie powalczą o awans

Jedyne zwycięstwo polskiego zespołu miało miejsce w sezonie 1977/1978 za sprawą Płomienia Miłowicie. Ostatnie pięć sezonów to dominacja rosyjskiej siatkówki. Najbardziej utytułowanym zespołem jest CSKA Moskwa, która triumfowała w rozgrywkach 13 razy za czasów Związku Radzieckiego.

Trzy rosyjskie drużyny w ostatnich sezonach rozdzielały między sobą pierwsze miejsce w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Najwięcej sukcesów przypadło Zenitowi Kazań. Triumfy święciły także Biełogorjie Biełgorad oraz Lokomotiv Novosibirsk. W nowożytnej siatkówce najbliższe zwycięstwa były PGE Skra Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów. Miejsce na podium przypadło także Jastrzębskiemu Węglowi. Polska siatkówka może pochwalić się największą liczną organizacji turniejów finałowych w XXI wieku.

Biało-czerwoni dokonywali też sztuki aż pięć razy. Cztery były udziałem włoskiej reprezentacji, a trzy rosyjskiej.