Dodano 23 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Młodzież atakuje w polskiej reprezentacji

W drugim dniu turnieju prowadzona przez belgijskiego szkoleniowca reprezentacja o ligowe punkty rywalizowała z Brazylią. Canarinhos zamierzają odnieść komplet zwycięstw na Antypodach i polskim zawodnikom dali szansę wygrania tylko jednego seta.

Reprezentacja Polski testuje ustawienie w siatkarskiej lidze Narodów. W każdym spotkaniu belgijski szkoleniowiec jest w stanie zaprezentować inną wyjściową szóstkę w zależności od ligowego przeciwnika. Podobnie było w 14 meczu fazy grupowej, gdzie biało-czerwoni o ligowe punkty rywalizowali z wyżej notowanym zespołem – Brazylią. Od początku spotkania obie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek. Biało-czerwoni bazowali na atakach Szalupka, a jego zagrywce punkty na kontrach byli w stanie zdobywać Muzaj oraz Lemański. Polscy siatkarze w pierwszym secie na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Reprezentacja Brazylii szybko doprowadziła do remisu. Kluczowa okazała się zagrywka Edera oraz Loha Punkty serwis sprawił, że Canarinhos wyszli na prowadzenie 11:10. Walka punkt za punkt toczyła się niemal do zakończenia pierwszego seta.

Dodano 25 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Polska zgodnie z planem w meczu z Koreą

Rywalem polskiego zespołu była reprezentacja Korei Południowej. Prowadzona przez nowego szkoleniowca drużyna narodowa pokonała azjatyckiego przeciwnika w trzech setach i do ligowej tabeli zgromadziła komplet trzech punktów.

Siatkarska Liga Narodów ma zastąpić rozgrywki Siatkarskiej Ligi Światowej. W nowej formule wszystkie reprezentacje rozegrają mecz systemem każdy z każdym, a o awansie do kolejnej fazy rozgrywek zdecyduje miejsce w ligowej tabeli. Polska jest gospodarzem pierwszego turnieju w którym udział biorą reprezentacje Korei Południowej, Rosji oraz Kanady. Pierwszym przeciwnikiem drużyny belgijskiego szkoleniowca była azjatycka drużyna. W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. W tym czasie w polskim zespole skutecznie atakował Konarski. Koreański zespół miał trudną technicznie zagrywkę. Problemy w przyjęciu miał Szapluk, a w tym elemencie gry Koreańczycy punktowali głównie za sprawą Kima i Gyeongboka. Korea Południowa prowadziła z Polską 7:6.

Dodano 19 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska liga Narodów: Tylko Smarzek z dwucyfrową zdobyczą

Na parkiecie w Stanach Zjednoczonych biało-czerwone o ligowe punkty rywalizowały z mocną reprezentacją Turcji. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały w trzech setach rywalizacji.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet po wywalczeniu awansu do elity z poprzedniego sezonu mierzy się z najlepszymi reprezentacjami świata. Po ambitnej walce polskie siatkarki musiały uznać wyższość amerykańskich zawodniczek. W kolejnym meczu polskie dziewczęta walczyły z wymagającym tureckim zespołem. Początek spotkania dawał nadzieję na wywalczenie kolejnych punktów do łącznej tabeli.

Walka punkt za punkt po atakach Mędzrzyk, Grajber czy Smarzek toczyła się niemal do samego końca pierwszego seta. Do zdobywania punktów dołączyły środkowe Kąkolewska oraz Efimenko. Jeden z nich dał prowadzenie tureckiej drużynie 14:13. Końcówka okazała się skuteczniejsza dla drużyny włoskiego szkoleniowca. Znakomita gra w obronie pozwalała na wyprowadzanie kontr.