Dodano 7 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki pokazały moc w finale

Drużyna z Ameryki Północnej w wielkim finale spotkała się z reprezentacją Brazylii. Obrończynie tytułu przegrywały już 0:2. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Andrea Drew, która wywalczyła 33 punkty.

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Brazylii były grupowymi rywalkami polskiego zespołu w turnieju finałowym rozgrywanego na chińskich parkietach. Złotych medali broniła drużyna z Ameryki Północnej, która w poprzednim sezonie pokonała reprezentacją Turcji w pięciu setach. Podobny scenariusz miał miejsce w finale w 2019 roku. Amerykanki w pierwszym secie objęły nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się ataki Robison oraz Hackley czy Drews na kontrze. Amerykanki prowadziły 10:6.

Reprezentacja Brazylii grała znakomicie po drugiej przerwie technicznej szczelnym blokiem. Aktywna była Mara i zawodniczki Caanrinhos szybko objęły prowadzenie 20:18.

Dodano 3 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki nie dały szans Polkom w dwóch setach

Turniej rozgrywany jest w Chinach, a rywalem w walce o ligowe punkty była reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Drużyna Jacka Nawrockiego była w stanie przeciwstawić się mocniejszemu rywalowi tylko w pierwszym i w czwartym secie.

Reprezentacja Polski w pierwszym secie korzystała głównie na atakach Stysiak oraz Mędrzyk. Amerykanki odpowiadały skutecznymi zagraniami Robinson, Hackley czy Drews. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7. Biało-czerwone zagrywką Smarzek, szczelnym blokiem objęły prowadzenie 13:12. W pierwszej odsłonie polski zespół popełniał mało błędów własnych, a po drugiej przerwie technicznej Polska była w stanie odrobić dwa punkty straty 16;18. Kluczowa okazała się w ataku Smarzek, wsparta szczelnym blokiem. Atak Mędrzyk dał zwycięstwo 25;21 i prowadzenie w mecz 1:0.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w drugiej partii narzuciła własny styl gry. Kluczowa dla ustalenia wyniku okazała się punktowa zagrywka w wykonaniu Hackley.

Dodano 2 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Udział Polek w poprzednich turniejach finałowych

Biało-czerwone w obydwu przypadkach zajęły szóste miejsce, wygrywając tylko 2 z 12 pojedynków turnieju finałowego.

Chiny będą po raz ósmy gospodarzem finałowego turnieju w siatkówce kobiet. Obecne rozgrywki toczone są pod nazwą Ligi Narodów, a wcześniej World Grand Prix. Biało-czerwone awans do ścisłego finału wywalczyły tylko w przypadku turnieju rozgrywanego na chińskich parkietach. Podobne zdarzenie miało miejsce w tegorocznych kontynentalnych kwalifikacjach. Polska drużyna uzyskała awans w ostatnim turnieju i w czasie Final Six będzie miała okazję do poprawienia bilansu wygranych pojedynków, choć zadanie nie będzie łatwe. Każdy awans do turnieju finałowego dawał, co najmniej jedno zwycięstwo.

W 2007 roku, polskie siatkarki wywalczyły sześć punktów. Jeden mecz wygrały za 3:0 z reprezentacją Włoch, a jeden porażką 2:3 z gospodyniami imprezy Chinkami. Polskie siatkarki w 2007 roku przegrywały po 3:0 z Brazylią, Rosją oraz Holandią. Eleonora Dziękiewicz przypadło miano najlepszej blokującej finałowego turnieju.

Liga Narodów 2019: Final Six z udziałem polskich siatkarek

Sportowa rywalizacja odbędzie się na chińskich parkietach, a rywalkami w fazie grupowej będą drużyny Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. Turniej finałowy zostanie rozegrany od 3 do 7 lipca 2019 roku.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Mecze rozgrywane będą na chińskich parkietach, a biało-czerwone wywalczyły awans po rozegraniu 15 pojedynków fazy interkontynentalnej. Drużyna Jacka Nawrockiego po raz trzeci walczyć będzie z najlepszymi zespołami na świecie, a wywalczenie awansu do fazy pucharowej będzie trudnym zadaniem. Biało-czerwone w walce o pucharowe punkty zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylijkami. Drużyna USA to obrońca trofeum, a Brazylijki oprócz gospodyń Chinek uznawane są na faworytki turnieju. Polski zespół czeka dwa mecze turnieju finałowego, a kluczowa dla ustalenia kolejności w tabeli będzie liczba wygranych pojedynków. Polskie zawodniczki już raz pokonały Amerykanki w jednym ze spotkań fazy interkontynentalnej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów kobiet w 2019 roku:

Grupa A:

03.07.

Dodano 29 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Polki bliskie wygranej w Holandii

Na turnieju w Holandii drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego pokonała Bułgarię oraz po pięciosetowej batalii Brazylię. Wywalczone zwycięstwo za dwa punkty było już czwartym w tegorocznej rywalizacji Ligi Narodów.

Liga Narodów to rywalizacja 16 drużyn w pięciu turniejach kwalifikacyjnych do turnieju finałowego. Biało-czerwone prowadzone przez Jacka Nawrockiego po domowym turnieju w Opolu rywalizują o kolejne punkty na turnieju w Holandii. Po zwycięstwie za trzy punkty z Bułgarią przyszła rywalizacja z Brazylią, z którą polskiej drużynie udało się w dotychczasowych meczach wygrać trzy razy, a ostatni sukces miał miejsce w 1970. Punktowa inicjatywa w pierwszym secie należała do polskiego zespołu. Polskie zawodniczki osiągnęły przewagę przy zagrywce Kąkolewskiej. Szczelny blok oraz kontry Smarzek dały prowadzenie 6:3.

Reprezentacja grała skutecznie blokiem i atakiem ze środka Kąkolewskiej. Brazylia była w stanie doprowadzić do remisu. Caanrinhos punktowały głównie blokiem oraz zagrywką Beatriz czy atakiem Lorenne.

Dodano 25 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Pierwsze zwycięstwo zaczęło się od reprezentacji Niemiec

W prestiżowej imprezie w Opolu oprócz gospodyń turnieju uczestniczyły reprezentacje Niemiec, Tajlandii oraz Włoch. Biało-czerwone wygrywanie ligowych pojedynków rozpoczęły od meczu z drużyną zachodnich sąsiadów, a niezawodna okazała się Malwina Smarzek.

Reprezentacja Polski w poprzednim sezonie rozgrywek Ligi Narodów kobiet miała pewne miejsce na najbliższe rozgrywki. Zespół Jacka Nawrockiego odniósł siedem zwycięstw i doznał ośmiu porażek. W pierwszym turniejowym spotkaniu drugim przeciwnikiem polskiego zespołu była reprezentacja Niemiec. Mecz był bardzo wyrównany, a biało-czerwone w początkowym fragmencie spotkania popełniały proste błędy w zagrywce oddając łatwe punkty rywalowi. Zagrywka Stigrot dała prowadzenie Niemkom 4:3.

Niemki do pierwszej przerwy technicznej powiększały prowadzenie. Skuteczne na kontrach były Barber oraz Lippamnn. Polska drużyna odrobiła straty do drugiej przerwy technicznej. Kluczowe okazały się zagrywki Grajber, a punktowała na kontrach Mędrzyk oraz Witkowska ze środka.

Dodano 8 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Smarzek z największą liczbą punktów w jednym meczu

Reprezentacja Polski w tych prestiżowych rozgrywkach zajęła ósme miejsce odnosząc siedem zwycięstw, a w pokonanym polu udało się pozostawić takie reprezentacje jak: Japonii, Korei Południowej czy Dominikany.

Reprezentacja Polski kobiet w poprzednim sezonie najlepiej zaprezentowała się na domowym turnieju. Siatkarskie zmagania rozgrywane były w Bydgoszczy, a przeciwniczkami polskiego zespołu były: Niemki, Belgijki oraz Argentynki. Biało-czerwone wygrały domową imprezę inkasując na swoim koncie aż dziewięć punktów i tylko dwa stracone sety. Cały sezon był bardzo udany. Najlepszą zawodniczką okazała się Malwina Smarzek. Atakująca została najlepiej punktującą siatkarką w jednym spotkaniu. Siatkarskie wydarzenie miało miejsce w pięciosetowej rywalizacji z drużyną Tajlandii a Polce przypadło aż 39 punktów. Biało-czerwona w tej klasyfikacji wyprzedziła Chinkę Zhu Ting oraz Serbkę Tatjanę Bosković. Smarzek w dwóch meczach przekroczyła granice 30 punktów. Taki rezultat udało się osiągnąć także w rywalizacji z Japonią, a na konto Polki wpadły 33 punkty.

Dodano 13 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Polki nadal niepokonane na własnym parkiecie

W czwartym z rzędu meczu przed własną publicznością podopieczna Jacka Nawrockiego o ligowe punkty rywalizowały z reprezentacją Japonii. Blisko trzygodzinne spotkanie zakończyło się triumfem polskich zawodniczek, które odniosły siódme zwycięstwo w rozgrywkach.

Reprezentacja Polski po efektownych wygranych w meczach przed własną publicznością z Argentyną, Niemcami oraz Belgią przystąpiła do drugiego domowego turnieju rozgrywanego na parkiecie w Wałbrzychu. Pierwszym przeciwnikiem okazała się reprezentacja Japonii. Obie drużyny miały taki sam bilans zwycięstw do porażek po sześć. Wyżej w tabeli została sklasyfikowana polska drużyna, która wyprzedzała azjatyckie rywalki różnicą jednego punktu. Początek spotkania należał do polskich zawodniczek. Biało-czerwone szybko wywalczyły kilkupunktową przewagę. Znakomite zagrywki Pleśnierowicz oraz szczelny blok i atak na kontrze Mędrzyk dał prowadzenie 5:1. Japonia preferowała obronną grę. Azjatki wyprowadzały skuteczne kontry.

Dodano 6 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Efektowne otwarcie polskich siatkarek

W pierwszym spotkaniu podopieczne Jacka Nawrockiego o ligowe punkty rywalizowały z jedną z najmłodszych ekip w 16 zespołowej stawce – Argentyną. Spotkanie przebiegało bez większych historii, a gospodynie na sowim koncie mogły dopisać trzy punkty.

Reprezentacja Polski na zakończenie siatkarskiej Ligi Narodów chce wywalczyć miejsce dające bezpieczną lokatę na kolejne rozgrywki. Warunkiem jest wygrywanie ligowych spotkań z potencjalnie słabszymi przeciwnikami. Takim zespołem jest reprezentacja Argentyny która na swoim konie nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Jacek Nawrocki szkoleniowiec polskiej drużyny narodowej w meczu z niżej notowanym przeciwnikiem dał szansę gry w najmocniejszym zestawieniu. Od początku spotkania biało-czerwone narzuciły własny styl siatkarskiej rywalizacji. Punktowa zagrywka Mędrzyk dała prowadzenie 3:2.

W kolejnych minutach pierwszego seta biało-czerwone powiększały prowadzenie. Skuteczne ze środka były Efimienko czy Kąkolewska. Siłowe rozwiązała prezentowała Smarzek powiększając indywidualne osiągnięcie w zagrywce oraz na kontrach.

Dodano 1 czerwca 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Amerykanki zgodnie z planem w meczu z Tajlandią

Znakomitym przetarciem jest rywalizacja w Lidze Narodów, które zawodniczki zza oceanu nie mają sobie równych. W trzecim turnieju rozgrywanym na Tajlandii siatkarki tego kraju rywalizowały z gospodarzem zawodów. Mecz rozstrzygnął się w trzech setach.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych rozegrała dziewiąte spotkanie w siatkarskiej Lidze Narodów. Kobieca drużyna w trzecim turnieju przebywa w Tajlandii, a w jednym pojedynku rywalizowała z gospodarzem turnieju. Amerykański zespół przygotowuje się do Mistrzostw Świata, ale udział w turnieju finałowym byłby zwieńczeniem przygotowań. Najczęstszym wynikiem kobiecej drużyny jest zwycięstwo 3:0.

Taki bilans towarzyszył w siedmiu pojedynkach. Jeden z nich miał miejsce w rywalizacji z Tajlandią. Od początku spotkania Amerykanki narzuciły własny styl gry. Znakomite warunki fizyczne umożliwiały zdobywanie łatwych punktów w polu serwisowym.

Dodano 19 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska liga Narodów: Tylko Smarzek z dwucyfrową zdobyczą

Na parkiecie w Stanach Zjednoczonych biało-czerwone o ligowe punkty rywalizowały z mocną reprezentacją Turcji. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały w trzech setach rywalizacji.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet po wywalczeniu awansu do elity z poprzedniego sezonu mierzy się z najlepszymi reprezentacjami świata. Po ambitnej walce polskie siatkarki musiały uznać wyższość amerykańskich zawodniczek. W kolejnym meczu polskie dziewczęta walczyły z wymagającym tureckim zespołem. Początek spotkania dawał nadzieję na wywalczenie kolejnych punktów do łącznej tabeli.

Walka punkt za punkt po atakach Mędzrzyk, Grajber czy Smarzek toczyła się niemal do samego końca pierwszego seta. Do zdobywania punktów dołączyły środkowe Kąkolewska oraz Efimenko. Jeden z nich dał prowadzenie tureckiej drużynie 14:13. Końcówka okazała się skuteczniejsza dla drużyny włoskiego szkoleniowca. Znakomita gra w obronie pozwalała na wyprowadzanie kontr.

Dodano 17 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska Liga Narodów Kobiet: Polki postawiły się Amerykankom

W pierwszym meczu rozgrywanym w amerykańskim Lincoln podopieczne Jacka Nawrockiego o zwycięstwo rywalizowały ze Stanami Zjednoczonymi. Walka i determinacja sprawiały, że biało-czerwone były bliskie odniesienia premierowego zwycięstwa.

Siatkarska Liga Narodów jest odpowiednikiem World Grand Prix. W poprzednim sezonie polskie siatkarki wywalczyły awans do elity. Już w pierwszym turnieju zmierzyły się z wymagającymi przeciwniczkami, a pierwszym rywalem były obrończynie mistrza świata Amerykanki. Początek dawał nadzieję polskim zawodniczkom na nawiązanie wyrównanej rywalizacji. Skuteczna w ataku ze skrzydła była Smarzek. Walka punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Amerykanki bazowały na skuteczności Bartsch, a punktowa zagrywka doświadczonej Larson dała prowadzenie 8:6. W kolejnych minutach Amerykanki kontrolowały przebieg pierwszego seta. Skutecznością imponowała Bartsch, a w nielicznych akcjach amerykański zespół nie zawodził blok.