Dodano 15 stycznia 2021r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Tokio 2021: Razak Abdoul Issoufou marzy o olimpijskim złocie

Źródło grafiki: kresy.pl

Drużynie kraju z Afryki Zachodniej brakuje złotego krążka. Pierwszym, który tego chciałby dokonać jest Razak Abdoul Issoufou, który wywalczył srebrny medal podczas ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro w taekwondo.

Dodano 7 stycznia 2021r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Polska przekroczyła granice 2000 punktów

Biało-czerwoni w tabeli łącznej wyprzedzają reprezentacje Norwegii oraz Niemiec. W drużynie biało-czerwonych punktowało aż 11 zawodników, a najwyżej sklasyfikowanym jest Kamil Stoch, który plasuje się na trzecim.

Dodano 6 stycznia 2021r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Kamil Stoch goni legendy

Źródło grafiki: wikipedia

Reprezentant Polski wygrał dwa ostatnie konkursy zaliczane także do klasyfikacji generalnej pucharu świata w skokach narciarskich, a także cieszył się z indywidualnych zwycięstw w turnieju rozgrywanym na niemiecko-austriackich obiektach.

Dodano 27 grudnia 2020r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Dziewięć nacji triumfowało w TCS. Tylko trzech wygrało wszystkie cztery konkursy.

Konkursy rozgrywane są na niemieckich i austriackich obiektach na przełomie starego i nowego roku. Ostatnim zwycięzcą został Dawid Kubacki, a najwięcej sukcesów po 16 mają reprezentacje Austrii, Finlandii  oraz Niemiec.

Dodano 27 grudnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Skoki narciarskie: Zasady i terminarz Turnieju Czterech Skoczni

Tytułu bronić będzie Dawid Kubacki. Wyniki poszczególnych konkursów zaliczane są do klasyfikacji generalnej pucharu świata w skokach narciarskich.

Dodano 17 grudnia 2020r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Czas na Engelberg

W szwajcarskich górach zaprezentuje się sześciu biało-czerwonych, którzy powalczą o kolejne punkty klasyfikacji generalnej pucharu świata. .

Dodano 1 grudnia 2020r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Kuusamo szczęśliwe dla Eisenbichlera

Wysoką formę potwierdził reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler. Podopieczny Stefana Horgachera wywalczył 100 punktów w klasyfikacji generalnej pucharu świata, a pozostałe dwa miejsce na podium zajęli Polacy: Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki.

Dodano 26 listopada 2020r, w Sporty zimowe, przez misiek
Biathlon: Początek sezonu w Konthiolahti

Źródło grafiki: wikimedia commons

Zawody odbędą się w fińskim Konthiolathi, a pierwsza rywalizacja o pucharowe punkty to bieg na dystansie 20 km mężczyzn oraz 15 kilometrów kobiet. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet bronić będzie Włoszka Dorothea Wierer oraz Johannes Thingnes Boe.

Dodano 25 listopada 2020r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Wisła przywitała skoczków. Pierwszy konkurs rozstrzygnięty

Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej został reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na piątym miejscu. Punkty klasyfikacji łącznej zdobywało aż siedmiu zawodników czeskiego szkoleniowca.

Dodano 18 listopada 2020r, w Sporty zimowe, przez misiek
Skoki narciarskie: Kadra Polski i terminarz zawodów w Wiśle

Sezon 2020/2021 rozpocznie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, a tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie bronić będzie reprezentant Austrii Stefan Kraft. Na inaugurację nowego sezonu czeski szkoleniowiec powołał 12 zawodników, a liderem polskiej kadry na być Mistrz Olimpijski Kamil Stoch.

Dodano 5 listopada 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Skoki narciarskie: Kalendarz na sezon 2020/2021

Początek pucharowych zmagań przewidziano na dwa konkursy w Sile, gdzie zaplanowano rywalizację drużynową oraz indywidualną. Kryształowej kuli bronić będzie reprezentant Austrii Stefan Kraft.

Dodano 5 maja 2020r, w Imprezy sportowe, przez misiek
Sport: Zmiany w kalendarzu imprez międzynarodowych

Źródło grafiki: PxHere

Wszystkie działania mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawusa. Najważniejsze imprezy zostały odroczone o 12 miesięcy, a finały klubowych rozgrywek o możliwie najdłuższy czas przed startem kolejnego sezonu w Europie i na świecie.

Dodano 24 kwietnia 2020r, w Piłka nożna, przez misiek
Puchar Niemiec: Finał nie odbędzie się 23 maja

W grze o cenne trofeum Niemieckiego Związku Piłki Nożnej rywalizuje cztery drużyny. Największe szanse na sukces ma Bayern Monachium, ale spotkania tej fazy rozgrywek zostały wstrzymane ze względu na panującą epidemię koronawirusa.

Dodano 15 kwietnia 2020r, w Igrzyska Olimpijskie, przez misiek
Pekin 2022: Oberg szansą na wiele medali w biathlonie

Utalentowana Hanna Oberg sprawiła dużą niespodziankę w biegu indywidualnym zajmując pierwsze miejsce. Druga była Anastasia Kuzmina, a trzecia Niemka Laura Dahlmeier.