Dodano 19 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Siatkarska liga Narodów: Tylko Smarzek z dwucyfrową zdobyczą

Na parkiecie w Stanach Zjednoczonych biało-czerwone o ligowe punkty rywalizowały z mocną reprezentacją Turcji. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały w trzech setach rywalizacji.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet po wywalczeniu awansu do elity z poprzedniego sezonu mierzy się z najlepszymi reprezentacjami świata. Po ambitnej walce polskie siatkarki musiały uznać wyższość amerykańskich zawodniczek. W kolejnym meczu polskie dziewczęta walczyły z wymagającym tureckim zespołem. Początek spotkania dawał nadzieję na wywalczenie kolejnych punktów do łącznej tabeli.

Walka punkt za punkt po atakach Mędzrzyk, Grajber czy Smarzek toczyła się niemal do samego końca pierwszego seta. Do zdobywania punktów dołączyły środkowe Kąkolewska oraz Efimenko. Jeden z nich dał prowadzenie tureckiej drużynie 14:13. Końcówka okazała się skuteczniejsza dla drużyny włoskiego szkoleniowca. Znakomita gra w obronie pozwalała na wyprowadzanie kontr.