Dodano 30 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: 48 klubów powalczy o awans do Ligi Mistrzów

W decydującym o awansie meczu z Rangers FC wojskowi stracili bramkę w doliczonym czasie gry. Po losowaniu szkocka drużyna trafiła do wymagającej z Feyenoordem oraz FC Porto. Faworytów najbliższych rozgrywek należy upatrywać w angielskich zespołach.

W fazie grupowej piłkarskiej Ligi Europy kibice obejrzą trzy angielskie zespoły. Największe szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek powinny mieć Arsenal Londyn oraz Manchester United. Trzecią drużyną z Anglii jest Wolverhampton Wonderers. Daleka ścieżka powinna towarzyszyć włoskim zespołom: Lazio Rzym, czy AS Roma. Awans do dalszych gier powinny także wywalczyć: niemiecki WFL Wolfsburg, hiszpańska Sevilla, czy turecki Besiktas Stambuł. Zwycięzca tegorocznej rywalizacji podobnie jak w poprzedniej edycji awansuje bezpośrednio do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Pierwsza kolejka fazy grupowej odbędzie się 20 września, a ostatnia 13 grudnia. Wielki finał najbliższego sezonu odbędzie się 29 maja 2020 roku na stadionie Olimpijskim w Baku.

Dodano 29 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia straciła gola i awans.

Wicemistrzowie Polski w dwumeczu z Rangers FC stracili bramkę w doliczonym czasie gry rewanżowego spotkania. Bohaterem drużyny Stevena Gerrarda został najskuteczniejszy w fazie eliminacyjnej reprezentant Kolumbii Alfredo Morelos.

Legia Warszawa dotarła do czwartej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. W siedmiu meczach kwalifikacyjnych drużyna Aleksandra Vukovicia nie straciła gola. Bliska zachowania czystego konta była także na Ibrox Park. W rewanżowym meczu decydująca o wyniku bramka padła w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem miejscowej publiczności został napastnik reprezentacji Kolumbii Alfredo Morelos. Piłkarz rodem z Ameryki Południowej z bliskiej odległości pokonał Majeckiego po dośrodkowaniu Jonesa z bocznego sektora boiska. Utalentowany bramkarz Legii w czasie drugiej połowy miał kilka udanych interwencji, w których uchronił swój zespół przed stratą gola. Aktywny był Morelos, który oddawał strzał zza pola karnego w 84 minucie, czy 72 minucie.

Majecki poprawiał statystykę obronionych uderzeń po strzałach Ojo w 70 i 82 minucie.

Dodano 14 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia wypunktowała Atromitos

Drużyna Aleksandra Vukovicia na wyjeździe zmierzyła się z greckim przedstawicielem Atromitos Ateny. Legia do zakończenia meczu zachowała czyste konto oraz rozstrzygnęła spotkanie w regulaminowym czasie gry.

Przed rewanżowym spotkaniem to piłkarze Atromitosu mogli być zadowoleni z wywalczenia korzystnego wyniku w pierwszym meczu kwalifikacji III rundy Ligi Europy. Gospodarze mieli nadzieję na utrzymanie bezbramkowego remisu i możliwość wywalczenia awansu po rzutach karnych. Atromitos w czasie meczu nie stworzył zbyt wielu klarownych okazji do strzelenia bramki. Jedna z nielicznych szans miała miejsce w 17 minucie.

Farley zdecydował się na dośrodkowanie z rzutu rożnego. Futbolówka trafiła w poprzeczkę i nadal widniał bezbramkowy rezultat. Legia w pierwszych 45 minutach gry przeprowadziła bramkową akcję. Boiskowe zdarzenie miało miejsce w 29 minucie. W tym czasie akcja lewą stroną boiska była udziałem Cafu.

Dodano 4 sierpnia 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia ratuje honor polskiej piłki klubowej w sezonie 2019/2020

Drużyna Aleksandra Vukovicia na swoim koncie będzie miała co najmniej sześć spotkań po meczach 3 rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. W dotychczasowych meczach Legia odniosła dwa zwycięstwa i zanotowała dwa remisy.

Legia Warszawa jest od wielu lat najlepszym polskim zespołem w europejskich pucharach. To dzięki drużynie ze stolicy Polska federacja nadal może wystawiać cztery drużyny w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Legia Warszawa w bieżącym sezonie rozegrała cztery spotkania. Dwa z nich wygrała i oba miały miejsce na własnym stadionie. Popularni Wojskowi zachowali w dwóch meczach czyste konto i pokonali Europa FC 3:0 z Gibraltaru oraz 1:0 Kups z Finlandii. Legia Warszawa nadal ma szansę na grę w fazie grupowej. W trzeciej rundzie fazy eliminacyjnej popularni wojskowi zmierzą się z greckim Atromitosem Ateny. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w stolicy, a Legia będzie miała szansę na trzecie zwycięstwo w europejskich pucharach w bieżących rozgrywkach.

Legia za uzyskane wyniki dostarczyła polskiej federacji najwięcej punktów rankingowych.

Dodano 20 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Legia przypieczętowała awans z wicemistrzem Gibraltaru.

Wicemistrzowie Polski na własnym stadionie podejmowali wicemistrza Gibraltaru Europa FC. Bohaterem spotkania został hiszpański napastnik Carlos Lopez strzelec dwóch bramek. Bramkarz Legii w dwumeczu zachował czyste konto.

Niski ranking klubowy reprezentacji Polski sprawia, że polskie zespoły od pierwszej rundy rywalizacją w eliminacjach do rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszej rundzie Legia Warszawa wicemistrz Polski zmierzył się z Europa FC. Drużyna z Gibraltaru postawiła się głównie na własnym stadionie bezbramkowo remisując ze zdecydowane wyżej notowaną drużyną w klubowym rankingu. Radosław Majecki bramkarz Legii nie dał się pokonać i zachował czyste konto. Obowiązkiem Legii Warszawa w rewanżowym pojedynku rozgrywanym na własnym stadionie było wywalczenie awansu i strzelenie, co najmniej jednego gola.

Gospodarze szansę mieli już w 2 minucie po uderzeniu zza pola karnego Novikovasa. Legia sprawę awansu rozstrzygnęła w pierwszym kwadransie. Wojskowi strzelili w tym czasie dwie bramki, a pierwsza z nich miała miejsce już w 7 minucie.

Dodano 12 lipca 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Liga Europy: Borndby liczy na Wilczka

Uzyskany rezultat dał awans do pierwszej rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy. Duńska drużyna w swoich szeregach ma bramkostrzelnego napastnika, którym jest Kamil Wilczek.

Kamil Wilczek będzie rozgrywał piąty sezon na boiskach duńskiej ekstraklasy. Poprzednie rozgrywki były najskuteczniejsze w wykonaniu byłego napastnika min. Piasta Gliwice. Polski zawodnik na swoim koncie zgromadził 22 ligowe bramki, a dotychczasowej karierze na boiskach duńskiej ekstraklasy uzyskał 55 ligowych trafień. Wilczek skuteczny jest w rozgrywkach Ligi Europy. Polak przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek uzyskał siedem trafień. Cztery bramki polskiego napastnika były udziałem w pierwszym sezonie w barwach Brondby, a pucharowe trafienia miały miejsce z islandzkim Valur oraz szkockim Hibernianem. Wilczek trzy bramki strzelił także w poprzedniej edycji. Polski zawodnik wpisał się na listę strzelców przeciwko Spartakowi Subotica, i dwukrotnie z Racingkiem Genk.

Liga Europy: Cracovia zrealizowała plan na wyjeździe. Strzeliła bramkę.

Wywalczony wynik sprawił, że drużyna Michała Probierza uzyskała prawo gry w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europy. W dwumeczu polski zespół o awans do dalszych gier rywalizuje z wicemistrzem Słowacji Dunajska Streda.

Cracovia Kraków to jedna z czterech drużyn reprezentująca Polskę na międzynarodowej arenie w kwalifikacjach Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Czwarte miejsce na zakończenie poprzedniego sezonu dało prawo gry w eliminacjach Ligi Europy przeciwko wicemistrzowi Słowacji Dunajska Streda. Drużyna Michała Probierza za wszelką cenę zamierzała strzelić bramkę na wyjeździe dającą możliwość walki o kolejną rundę eliminacji. Cel został zrealizowany w pierwszej połowie. Bramkowe zdarzenie krakowskiej drużyny miało miejsce w 40 minucie.

Piłkarze Probierza rozgrywali piłkę w środkowej strefie boiska. Futbolówka trafiła do nowego napastnika Pasów Van Amersfoorta. Holenderski zawodnik zdecydował się na strzał. Piłka trafiła w interweniującego obrońcę i goście cieszyli się ze strzelonego gola.

Dodano 6 maja 2019r, w Piłka nożna, przez misiek
Piłka nożna: Terminarz klubowych rozgrywek w sezonie 2019/2020

Obecny sezon dobiega powoli końca, a wiele wskazuje na to, że końcowe zwycięstwo może przypaść FC Barcelonie. Tuż przed zakończeniem pucharowej rywalizacji władze klubowej piłki nożnej podały terminarz przyszłej edycji klubowych rozgrywek.

Polskie drużyny klubowe od lat marzą o awansie do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. Udaje się to nielicznym zespołem, a ostatni raz zaszczytnego grona doznała Legia Warszawa. Drużyna ówczesnego mistrza Polski rozgrywała mecze w fazie grupowej z Realem Madryt czy Borussią Dortmund. Kibice oglądali mnóstwo bramek, a udział w tych rozgrywkach do prestiż dla klubu oraz dodatkowy zastrzyk finansowy. Awans do fazy grupowej to także punkty rankingowe na koniec każdego sezonu. W przyszłym sezonie polska federacja będzie mogła wystawić cztery drużyny. Awans do kwalifikacji Ligi Mistrzów ma zapewniony mistrz Polski, drużyny z drugiego oraz trzeciego miejsca zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy.

Finał Pucharu Polski wskazał, że takiego zaszczytu dozna także czwarta drużyna ligowej rywalizacji. Finał przyszłej edycji Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na stadionie w Stambule, a finał Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.