Dodano 12 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Po Brazylii przyszedł czas na Iran

Drużyna belgijskiego szkoleniowca po emocjonującym pojedynku z Brazylią rozgrywała mecz z Iranem. Polscy siatkarze pokazali, że potrafią grać z najlepszymi zespołami świata wygrywając z Azjatami za trzy punkty.

Umiejętna selekcja szkoleniowca reprezentacji Polski sprawiła, że biało-czerwoni mają kilka drużyn, które mogą rywalizować z najlepszymi zespołami na świecie. Polska reprezentacja na swoim koncie ma już podwójne zwycięstwo na Mistrzostwach Świata oraz jest bliska wywalczenia kolejnego medalu w rozgrywkach Ligi Narodów. W 2019 turniej finałowy rozgrywany jest na amerykańskiej ziemi. Na parkiecie w Chicago biało-czerwoni determinacją i zaangażowaniem wygrywają mecz za meczem.

Na początku pierwszego seta obie drużyny starały się zagrywką wywalczyć bezpieczną przewagę. Iran zdobywał punkty szczelnym blokiem, a as serwisowy Shafieiego dał prowadzenie 3:0. Polska szybko doprowadziła do remisu przy zagrywkach Kłosa oraz punktowych atakach Muzaja czy Bednorza. Iran punktową przewagę uzyskał przy zagrywkach Ebadipoura. Szczelny blok i kontry Fayazigo dały prowadzenie 12:7.

Dodano 7 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki pokazały moc w finale

Drużyna z Ameryki Północnej w wielkim finale spotkała się z reprezentacją Brazylii. Obrończynie tytułu przegrywały już 0:2. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Andrea Drew, która wywalczyła 33 punkty.

Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Brazylii były grupowymi rywalkami polskiego zespołu w turnieju finałowym rozgrywanego na chińskich parkietach. Złotych medali broniła drużyna z Ameryki Północnej, która w poprzednim sezonie pokonała reprezentacją Turcji w pięciu setach. Podobny scenariusz miał miejsce w finale w 2019 roku. Amerykanki w pierwszym secie objęły nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się ataki Robison oraz Hackley czy Drews na kontrze. Amerykanki prowadziły 10:6.

Reprezentacja Brazylii grała znakomicie po drugiej przerwie technicznej szczelnym blokiem. Aktywna była Mara i zawodniczki Caanrinhos szybko objęły prowadzenie 20:18.

Dodano 6 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Brazylia i Iran rywalem polskich siatkarzy w finale

Najbliższy finał zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Biało-czerwoni znaleźli się w wymagającej grupie wraz z Brazylią i Iranem. Zespół belgijskiego szkoleniowca siatkarki turniej w Ameryce Północnej rozpocznie od pojedynku z Canarinhos.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn. Gospodarzem turnieju będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a siatkarskie pojedynki rozgrywane będą na parkiecie w Chicago. Biało-czerwoni zmierzą się z wymagającymi przeciwnikami, a siatkarską rywalizacją rozpoczną od pojedynku z Brazylią. Będzie to drugie spotkanie, tych reprezentacji, gdzie w pierwszym biało-czerwoni ulegli na własnym parkiecie siatkarzom z Ameryki Południowej 1:3. W drugiej grupie oprócz gospodarzy turnieju zagrają drużyny Francji i Rosji. Awans do ścisłego finału wywalczy po dwie reprezentacje z każdej grupy, a o kolejności w tabeli decydować będzie liczba wygranych pojedynków. Turniej Ligi Narodów jest okazją to sprawdzenia się na tle wymagających reprezentacji, gdyż nadrzędnym celem na reprezentacyjny kalendarz jest wywalczenie awansu do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych na japońskich parkietach.

Szczegółowy terminarz turnieju finałowego Ligi Narodów Mężczyzn w Chicago:

10 lipca 2019 godz.

Dodano 3 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Amerykanki nie dały szans Polkom w dwóch setach

Turniej rozgrywany jest w Chinach, a rywalem w walce o ligowe punkty była reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Drużyna Jacka Nawrockiego była w stanie przeciwstawić się mocniejszemu rywalowi tylko w pierwszym i w czwartym secie.

Reprezentacja Polski w pierwszym secie korzystała głównie na atakach Stysiak oraz Mędrzyk. Amerykanki odpowiadały skutecznymi zagraniami Robinson, Hackley czy Drews. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7. Biało-czerwone zagrywką Smarzek, szczelnym blokiem objęły prowadzenie 13:12. W pierwszej odsłonie polski zespół popełniał mało błędów własnych, a po drugiej przerwie technicznej Polska była w stanie odrobić dwa punkty straty 16;18. Kluczowa okazała się w ataku Smarzek, wsparta szczelnym blokiem. Atak Mędrzyk dał zwycięstwo 25;21 i prowadzenie w mecz 1:0.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w drugiej partii narzuciła własny styl gry. Kluczowa dla ustalenia wyniku okazała się punktowa zagrywka w wykonaniu Hackley.

Dodano 2 lipca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Udział Polek w poprzednich turniejach finałowych

Biało-czerwone w obydwu przypadkach zajęły szóste miejsce, wygrywając tylko 2 z 12 pojedynków turnieju finałowego.

Chiny będą po raz ósmy gospodarzem finałowego turnieju w siatkówce kobiet. Obecne rozgrywki toczone są pod nazwą Ligi Narodów, a wcześniej World Grand Prix. Biało-czerwone awans do ścisłego finału wywalczyły tylko w przypadku turnieju rozgrywanego na chińskich parkietach. Podobne zdarzenie miało miejsce w tegorocznych kontynentalnych kwalifikacjach. Polska drużyna uzyskała awans w ostatnim turnieju i w czasie Final Six będzie miała okazję do poprawienia bilansu wygranych pojedynków, choć zadanie nie będzie łatwe. Każdy awans do turnieju finałowego dawał, co najmniej jedno zwycięstwo.

W 2007 roku, polskie siatkarki wywalczyły sześć punktów. Jeden mecz wygrały za 3:0 z reprezentacją Włoch, a jeden porażką 2:3 z gospodyniami imprezy Chinkami. Polskie siatkarki w 2007 roku przegrywały po 3:0 z Brazylią, Rosją oraz Holandią. Eleonora Dziękiewicz przypadło miano najlepszej blokującej finałowego turnieju.

Liga Narodów 2019: Final Six z udziałem polskich siatkarek

Sportowa rywalizacja odbędzie się na chińskich parkietach, a rywalkami w fazie grupowej będą drużyny Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. Turniej finałowy zostanie rozegrany od 3 do 7 lipca 2019 roku.

Sześć drużyn uczestniczyć będzie w turnieju finałowym siatkarskiej Ligi Narodów kobiet. Mecze rozgrywane będą na chińskich parkietach, a biało-czerwone wywalczyły awans po rozegraniu 15 pojedynków fazy interkontynentalnej. Drużyna Jacka Nawrockiego po raz trzeci walczyć będzie z najlepszymi zespołami na świecie, a wywalczenie awansu do fazy pucharowej będzie trudnym zadaniem. Biało-czerwone w walce o pucharowe punkty zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylijkami. Drużyna USA to obrońca trofeum, a Brazylijki oprócz gospodyń Chinek uznawane są na faworytki turnieju. Polski zespół czeka dwa mecze turnieju finałowego, a kluczowa dla ustalenia kolejności w tabeli będzie liczba wygranych pojedynków. Polskie zawodniczki już raz pokonały Amerykanki w jednym ze spotkań fazy interkontynentalnej. Poniżej przedstawiamy szczegółowy terminarz turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów kobiet w 2019 roku:

Grupa A:

03.07.

Dodano 22 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Polacy polubili pięciosetowe boje

Turniej odbędzie się na początku sierpnia w Polsce, a najbliższe tygodnie to przygotowanie wysokiej formy poprzez uczestnictwo w siatkarskiej Lidze Narodów na turnieju we Włoszech.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn rozegrała drugi mecz w Lidze Narodów na turnieju w Mediolanie. Po zwycięstwie 3:2 nad reprezentacją Argentyny przyszła sportowa rywalizacja z reprezentacją Serbii. Obie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek, który zakończył się po pięciu setach. Już w pierwszej odsłonie polska drużyna starała się narzucić własny styl gry. Mocne zagrywki Szalpuka dały prowadzenie 4:1. Aktywni w serbskim zespole byli środkowi. Wiele punktów było udziałem Okolicia oraz atakującego głównie z drugiej linii Kujundzicia. Serbowie przy zagrywkach Jovovicia objęli prowadzenie 18:16. Biało-czerwoni punktowali szczelnym blokiem. Punkty były udziałem Hubera, a ataki Bołądzia czy Kwolka doprowadziły do remisu 25:25.

Dodano 21 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Polacy po raz kolejny z pięcioma setami

W kolejnym meczu fazy interkontynentalnej drużyna belgijskiego szkoleniowca rozgrywała spotkanie z reprezentacją Argentyny. Mecz powinien zakończyć się w trzech setach, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

Reprezentacja Polski w Mediolanie rozgrywa kolejny turniej fazy interkontynentalnej siatkarskiej Ligi Narodów. Drużyna belgijskiego szkoleniowca w pierwszym meczu zmierzyła się z Argentyną, a w kolejnych dwóch dniach rywalizować będzie z Serbią oraz gospodarzem turnieju Włochami. Mecz z drużyną z Ameryki południowej trwał blisko trzy godziny. Od początku pierwszego seta nieznaczną punktową inicjatywę miała Argentyna, która zdobywała wiele punktów po grze z kontry za sprawą Conte oraz Limy. Jeden z nich dał prowadzenie siatkarzom z Ameryki Południowej 10:7. Biało-czerwoni do zakończenia pierwszego seta odrobili straty. Kluczowe okazały się zagrywki Kwolka oraz Kochanowskiego. As serwisowy dał prowadzenie 22:18. W końcowych fragmentach seta obie drużyny nie uniknęły błędów w zagrywkach, a Polacy wygrali seta 25:21 i prowadzili w meczu 1:0.

Dodano 17 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Rosjanie punktują kolejnych rywali

Siatkarski pojedynek miał jednostronny przebieg, a zwycięsko z siatkarskiej rywalizacji wyszli rosyjscy siatkarze prezentując znakomitą grę blokiem głównie w trzecim secie.

Reprezentacja Polski liczy się w walce o awans do turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn. W kolejnym meczu fazy interkontynentalnej Rosjanie zmierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. Drużyna fińskiego szkoleniowca pokazała moc w bloku głównie w trzeciej odsłonie. Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi. Rosjanie zdobywali wiele punktów po atakach Volkova czy Poletaeva oraz szczelnym blokiem. Amerykanie korzystali na błędach gospodarzy w zagrywce oraz punktach środkowych Jednryka oraz Stahla. Kluczowa dla ustalenia wyniku okazała się zagrywka. Po drugiej przerwie technicznej Philippov utrudnił przyjęcie, a Poletaev był skuteczny na kontrach. Amerykanie doprowadzili do remisu 17:17 po zagrywkach Christensona i szczelnym bloku.

Dodano 9 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Polacy nie dali szans Chińczykom. Różnica klas.

Drużyna belgijskiego szkoleniowca przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany na początku sierpnia. Biało-czerwoni rozegrali jedno z najszybszych spotkań na międzynarodowym turnieju pokonując reprezentację Chin.

Reprezentacja Chin była gospodarzom jednego z turniejów drugiego etapu rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Celem drużyny Raula Lozano jest pozostanie na tym poziomie rozgrywek oraz zakwalifikowanie się podobnie jak w przypadku polskiej drużyny na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Reprezentacja Chin w meczu z polskimi zawodnikami tylko w pierwszym secie była w stanie nawiązać w miarę wyrównaną rywalizację. Przy dobrym przyjęciu gospodarze atakowali ze środka za sprawą Chena oraz Zhanda.

Zagrywką popisywali się Dai oraz Zhan. Jedna z nich doprowadziła do remisu 7:7. Biało-czerwoni systematycznie wykorzystywali przewagę warunków fizycznych. Skuteczni na środku byli Bieniek oraz Nowakowski. Udane ataki były udziałem Konarskiego, Fornala czy Bednorza.

Dodano 8 czerwca 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów: Iran z nadziejami na turniej finałowy

W jednym z meczów podczas chińskiego turnieju drużyna Igora Kolakovicia o ligowe punkty rywalizowała z reprezentacją Niemiec. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach, a azjatycki zespół jest w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami świata.

Siatkarska Liga Narodów do rywalizacja 16 najlepszych siatkarskich państw na świecie. Udział w turnieju finałowym ma zapewniona reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a o kolejnych pięć miejsc rywalizują drużyny walczące w międzynarodowych turniejach. Jedną z nich jest drużyna Iranu, która od początku rozgrywek prezentuje wysoką formę i pokazuje, że z najlepszymi będzie walczyć o upragniony cel. Od początku spotkania Iran z Niemcami toczył wyrównany pojedynek. W pierwszym secie kluczowe okazały się zagrywki Hirscha. Niemiecki zespół po kontrze Sossenheimra prowadziła 5:2. Iran szybko doprowadził do remisu. Aktywnym siatkarzem był Seyed, a jego punktowa zagrywka dała prowadzenie 8:7.

Obie drużyny do zakończenia pierwszego seta nie były w stanie utrzymać wysokiej przewagi.

Dodano 31 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Imponujący początek Brazylijczyków.

Na turnieju w Katowicach popularni Canarinhos w pierwszym pojedynku podejmowali reprezentację Stanów Zjednoczonych. Obie drużyny na ostatnich mistrzostwach świata wywalczyły medale wraz z Polską, która zdobyła złoto.

Reprezentacja Polski jest gospodarzem pierwszego weekendu rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn. Biało-czerwoni w pierwszym dniu turnieju zmierzą się z Australia, by w kolejnych dniach rozegrać mecz ze Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią. Obie drużyny spotkały się w spotkaniu otwarcia polskiego turnieju. W pierwszym secie punktową inicjatywę przejęli amerykańscy zawodnicy. Skuteczny w ataku był Ensing, a wsparty zagrywką Defalco oraz atakami Sadnera Amerykanie prowadzili 11:8.

Reprezentacja Brazylii zaczęła odrabiać straty po drugiej przerwie technicznej. W tym czasie punktowali głównie skrzydłowi Wallace oraz Lucarelli. Pojawił się także punktowy blok, a błąd własny siatkarzy z Ameryki Północnej pozwolił drużynie Canarinhos wygrać seta 25:22 i objąć prowadzenie w meczu 1:0. Początek drugiej partii to skuteczna gra Brazylii w ataku.

Dodano 29 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Polki bliskie wygranej w Holandii

Na turnieju w Holandii drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego pokonała Bułgarię oraz po pięciosetowej batalii Brazylię. Wywalczone zwycięstwo za dwa punkty było już czwartym w tegorocznej rywalizacji Ligi Narodów.

Liga Narodów to rywalizacja 16 drużyn w pięciu turniejach kwalifikacyjnych do turnieju finałowego. Biało-czerwone prowadzone przez Jacka Nawrockiego po domowym turnieju w Opolu rywalizują o kolejne punkty na turnieju w Holandii. Po zwycięstwie za trzy punkty z Bułgarią przyszła rywalizacja z Brazylią, z którą polskiej drużynie udało się w dotychczasowych meczach wygrać trzy razy, a ostatni sukces miał miejsce w 1970. Punktowa inicjatywa w pierwszym secie należała do polskiego zespołu. Polskie zawodniczki osiągnęły przewagę przy zagrywce Kąkolewskiej. Szczelny blok oraz kontry Smarzek dały prowadzenie 6:3.

Reprezentacja grała skutecznie blokiem i atakiem ze środka Kąkolewskiej. Brazylia była w stanie doprowadzić do remisu. Caanrinhos punktowały głównie blokiem oraz zagrywką Beatriz czy atakiem Lorenne.

Dodano 25 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Pierwsze zwycięstwo zaczęło się od reprezentacji Niemiec

W prestiżowej imprezie w Opolu oprócz gospodyń turnieju uczestniczyły reprezentacje Niemiec, Tajlandii oraz Włoch. Biało-czerwone wygrywanie ligowych pojedynków rozpoczęły od meczu z drużyną zachodnich sąsiadów, a niezawodna okazała się Malwina Smarzek.

Reprezentacja Polski w poprzednim sezonie rozgrywek Ligi Narodów kobiet miała pewne miejsce na najbliższe rozgrywki. Zespół Jacka Nawrockiego odniósł siedem zwycięstw i doznał ośmiu porażek. W pierwszym turniejowym spotkaniu drugim przeciwnikiem polskiego zespołu była reprezentacja Niemiec. Mecz był bardzo wyrównany, a biało-czerwone w początkowym fragmencie spotkania popełniały proste błędy w zagrywce oddając łatwe punkty rywalowi. Zagrywka Stigrot dała prowadzenie Niemkom 4:3.

Niemki do pierwszej przerwy technicznej powiększały prowadzenie. Skuteczne na kontrach były Barber oraz Lippamnn. Polska drużyna odrobiła straty do drugiej przerwy technicznej. Kluczowe okazały się zagrywki Grajber, a punktowała na kontrach Mędrzyk oraz Witkowska ze środka.

Dodano 18 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Kadry damskiego oraz męskiego zespołu

Obaj szkoleniowcy ogłosili listę zawodników oraz zawodniczek, które reprezentować będą Polskę na międzynarodowej arenie.

Reprezentacje Polski w siatkówce kobiet i mężczyzn będą gospodarzem pierwszego turnieju rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Drużyna prowadzona przez Jacka Nawrockiego ligową rywalizację rozpocznie od turnieju w Opolu, a pierwszymi przeciwniczkami w walce o pucharowe punkty będą drużyny: Niemiec, Włoch oraz Tajlandii. Mecze rozgrywane będą od 21 maja i potrwają trzy dni. Reprezentacja Polski mężczyzn rywalizować będzie w Katowicach, a początek siatkarskich zmagań przewidziano na weekend między 31 maja, a drugim czerwca.

Polska drużyna prowadzona przez belgijskiego szkoleniowca zmierzy się z Australią, Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią. Wyniki poszczególnych spotkań zdecydują, czy obie drużyny żeńska oraz męska będą miały szansę awansu do turnieju finałowego. Poniżej przedstawiamy składy polskiej kobiecej i męskiej reprezentacji na sezon Ligi Narodów w 2019 roku:

Skład kobiecej reprezentacji Polski:

Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko, Zuzanna Górecka, Alicja Grabka, Martyna Grajber, Monika Jagła, Małgorzata Jasek, Agnieszka Kąkolewska, Martyna Łukasik, Paulina Maj, Natalia Mędrzyk, Emilia Mucha, Natalia Murek, Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz, Olivia Różańska, Malwina Smarzek, Maria Stenzel, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska, Kamila Witkowska, Joanna Wołosz, Marta Wójcik.

Trener: Jacek Nawrocki

Skład męskiej reprezentacji Polski:

Bartosz Bednorz, Mateusz Beniek, Bartłomiej Błądź, Fabian Drzyzga, Bartosz Filipiak, Jan Firlej, Tomasz Fornal, Jędrzej Gruszyński, Paweł Habala, Norbert Huber, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Marcin Komenda, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Grzegorz Łomacz, Piotr Łukasik, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Jakub Popiwczak, Damian Schulz, Michał Szlachta, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski.

Trener: Vital Heynen

.

Dodano 8 maja 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Liga Narodów 2019: Smarzek z największą liczbą punktów w jednym meczu

Reprezentacja Polski w tych prestiżowych rozgrywkach zajęła ósme miejsce odnosząc siedem zwycięstw, a w pokonanym polu udało się pozostawić takie reprezentacje jak: Japonii, Korei Południowej czy Dominikany.

Reprezentacja Polski kobiet w poprzednim sezonie najlepiej zaprezentowała się na domowym turnieju. Siatkarskie zmagania rozgrywane były w Bydgoszczy, a przeciwniczkami polskiego zespołu były: Niemki, Belgijki oraz Argentynki. Biało-czerwone wygrały domową imprezę inkasując na swoim koncie aż dziewięć punktów i tylko dwa stracone sety. Cały sezon był bardzo udany. Najlepszą zawodniczką okazała się Malwina Smarzek. Atakująca została najlepiej punktującą siatkarką w jednym spotkaniu. Siatkarskie wydarzenie miało miejsce w pięciosetowej rywalizacji z drużyną Tajlandii a Polce przypadło aż 39 punktów. Biało-czerwona w tej klasyfikacji wyprzedziła Chinkę Zhu Ting oraz Serbkę Tatjanę Bosković. Smarzek w dwóch meczach przekroczyła granice 30 punktów. Taki rezultat udało się osiągnąć także w rywalizacji z Japonią, a na konto Polki wpadły 33 punkty.