Dodano 10 listopada 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA nie zwalnia tempa. Wygrała po raz czwarty.

Na własnym parkiecie Mistrzowie Polski spotkali się z rewelacją poprzednich rozgrywek Aluronem Virtu Zawiercie. Mecz był emocjonujący i skończył się w czterech partiach, a gospodarze cieszyli się z wywalczenia czwartego zwycięstwa z rzędu.

W pierwszym secie to czwarta drużyna poprzedniego sezonu postawiła trudne warunki. Goście grali skutecznie w obronie oraz wyprowadzali kontry. Szczelny blok dodawał kolejnych punktów do drużynowego dorobku zespołu. Aktywni w ataku byli Waliński oraz Bociek. Kiwką z drugiej piłki popisał się Masny. Zawiercie prowadziło 10:7. Zawiercie popełniało proste błędy w zagrywce, a dla ZAKSY ważne punkty zdobywał Baroti. Aktywny był Śliwka oraz wprowadzony pod koniec pierwszego seta Semeniuk. Przegrywając 17:22 ZAKSA potrafiła odrobić kilka punktów w serii za sprawą Wiśniewskiego, Semeniuka oraz Śliwki.

Dodano 24 kwietnia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Deroman w Kędzierzynie. ZAKSA awansowała do finału

W decydującym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn Koźle na własnym parkiecie pokonało rewelację trwającego sezonu Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Mecz rozstrzygnął się w czterech setach, a jednym z bohaterem został Sam Deroo.

Wicemistrzowie Polski byli bliscy odpadnięcia walki o wielki finał rozgrywek już po drugim spotkaniu. Po porażce w pierwszym pojedynku ZAKSA przegrywała przegrywała w meczu rewanżowym już 0:2. Znakomita zmiana szkoleniowca gości sprawiła, że srebrni medaliści poprzednich rozgrywek wygrali trzy partię i walkę o prawo gry w finale przenieśli na własny parkiet. W początkowych fragmentach pierwszego seta obie drużyny grały nerwową siatkówkę. Walczące drużyny popełniały dużą ilość własnych błędów głównie w polu serwisowym. Efektowne ataki w zespole gości prezentował Malinowski, a po stronie gospodarzy Deroo. Atak belgijskiego zawodnika dał prowadzenie miejscowym 9:7.

ZAKSA utrzymywała korzystny wynik nad przeciwnikiem. Przyjezdnym brakowało gry środkiem, a wysoką skutecznością w ataku imponował Malinowski w wspierany przez Walińskiego czy Ferreirę.

Dodano 17 lutego 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Zwycięska seria Asseco Resovii Rzeszów

Miejscowa Asseco Resovia w walce o ligowe punkty podejmowała aktualnego mistrza Polski PGE Skrę Bełchatów. Przyjezdni w czasie spotkania nie byli w stanie skorzystać z trzech zawodników, a czwarty Mariusz Wlazły sporadycznie pojawił się na parkiecie na podwójnych zmianach.

Asseco Resovia Rzeszów była w stanie odnieść drugie z rzędu ligowe zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Po wywalczeniu kompletu trzech punktów z MKS-em Będzin przyszła rywalizacja z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Przyjezdni osłabieni byli kontuzjami, gdyż na parkiecie nie pojawili się Artur Szapluk, Fiel Rodrugiez, czy Milad Ebadipour. Tylko sporadycznie na parkiecie pojawiał się kapitan Mariusz Wlazły. Skra w pierwszym secie była w stanie narzucić własny styl gry. Znakomite zagrywki oraz szczelny blok dał prowadzenie 4:0 Przyjezdni utrzymywali bezpieczny wynik. Mimo zagrywek Marcina Możdżonka gospodarze tylko na punkt zmniejszyli prowadzenie Skry Bełchatów 7:8. Punktowa inicjatywa należała do gości. W ataku aktywni byli Teppan czy Orczyk.

Dodano 20 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA z punktami w ligowym pojedynku

Po meczu pucharowym w fazie grupowej Ligi Mistrzów i porażce z Cucine Lube Civitanova wicemistrzowie Polski w meczu 16 kolejki na wyjeździe rywalizowali z Chemikiem Bydgoszcz. Szkoleniowiec gości nie zlekceważył miejscowych i na parkiecie pojawili się najlepsi zawodnicy.

Chemik Bydgoszcz nadal ma szansę walki o pierwszą szóstkę rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Warunkiem jest wygrywanie ligowych spotkań za trzy punkty. W meczu przed własną publicznością drużyna o ligowe punkty rywalizowała z wicemistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Lider rozgrywek polskiej ligi od początku meczu narzucił własny styl gry. Przyjezdni szybko w pierwszym secie osiągnęli bezpieczną przewagę. Kluczowa okazała się zagrywka Kaczmarka oraz obrony Zatorskiego. Atak Śliwki sprawił, że przyjezdni prowadzili 6:3.

W pierwszym secie goście kontynuowali powiększanie przewagi. W ataku aktywny był Kaczmarek oraz środkowi Bieniek i Wiśniewski.

Dodano 12 stycznia 2019r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ONICO zdemolowało Asseco Resovię Rzeszów

Drużyna Stephana Antigi w pierwszym spotkaniu nowego roku niezwykle efektownie pokonała Asseco Resovię Rzeszów. Byli mistrzowie Polski na swoim koncie mają tylko cztery zwycięstwa w sezonie.

Trwa znakomita seria ligowych zwycięstw drużyny ONICO Warszawa. Wicelider ligowej tabeli w meczu 15 kolejki na własnym boisku podejmował Aseeco Resovię Rzeszów. Gospodarze zaprezentowali znakomitą zagrywkę po czym zdobywali większość ligowych punktów i systematycznie budowali przewagę. ONICO już w pierwszej odsłonie wszyła na prowadzenie 3;0 po punktowych akcjach Vigrassa oraz Kurka. Gospodarze punktowali szczelnym blokiem, a skuteczne ataki w pierwszej partii były udziałem Pencheva czy Łukasika.

Asseco z młodym rozgrywającym starała się grać w pierwszym tempie. W miarę pozytywne przyjęcie umożliwiało zdobywanie punktów dla Lemańskiego czy Smitha. Ważnym ogniwem był Schulz. Nieliczne ataki nie dały nadziei na zwycięstwo w pierwszej partii.

Plus Liga: Solidne punkty środkowych Skry Bełchatów

Mistrzowie Polski w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonali ostatnią drużynę w ligowej tabeli MKS Będzin. Najlepszym zawodnikiem uznano środkowego Jakuba Kochanowskiego, a wśród gości najwięcej punktów uzbierał Lincoln Williams.

PGE Skra Bełchatów nadal liczy się w walce o rozstawienie w pierwszej rundzie play-off walki o mistrzostwo Polski rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. W spotkaniu otwierającym rundę rewanżową obrońcy mistrzowskiej korony na wyjeździe o ligowe punkty rywalizował z MKS-em Będzin. Goście do Sosnowca udali się tylko w dziesięciu zawodników, a szkoleniowiec przyjezdnych niewiele korzystał z rezerwowych zawodników. Od początku pierwszego seta goście byli w stanie narzucić własny styl gry. Skra zdobywała punkty blokiem, czym powiększała prowadzenie. Jeden z nich dał prowadzenie 7:3.

Skra utrzymywała korzystny rezultat do zakończenia pierwszego seta. Zagrywki Ebadipoura oraz Teppana okazały się kluczowe do powiększania przewagi. Miejscowym zawodnikom nie pomogła skuteczność w ataku Williamsa.

Dodano 29 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Jastrzębie zdominowało radomskiego przeciwnika

W meczu 14 kolejki przed własną publicznością zespół o ligowe punkty rywalizował z Cerradem Czarnymi Radom. Mecz zakończył się w trzech setach, a najwięcej emocji zbudzała ostatnia partia siatkarskiego pojedynku.

Jastrzębski Węgiel chce powalczyć o miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach Pucharu Polski oraz jak najlepsza pozycję przed rozpoczęciem rundy play-off. Zespół na swoim koncie kolekcjonuje ligowe zwycięstwa i podobnie było w meczu 14 kolejki. Przed meczem z Czarnymi Radom gospodarze na swoim koncie mieli 9 zwycięstw w tym trzy bez straty seta. Początek pierwszej partii był wyrównany. Gospodarze zdobywali punkty po błędach Cerradu w zagrywce oraz po atakach Fromma, Konarskiego czy Lyneela. Punkty francuskiego przyjmującego z kontry dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 11:8.

Czarni skutecznie w pierwszej partii grali punktowym blokiem. Swoje ataki opierali głównie po akcjach Filipa. Przy dobrym przyjęciu Pajenk powiększał indywidualne osiągnięcie.

Dodano 23 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Trefl Gdańsk poprawił sobie humory przed świętami

Drużyna włoskiego szkoleniowca o komplet punktów po efektownym zwycięstwie nad Recycling Volley Berlin rywalizowała z ostatnią drużyną w tabeli MKS-em Będzin. Faworyt nie zawiódł i siatkarze Trefla cieszyli się z jubileuszowego zwycięstwa w lidze.

Siatkarskie rozgrywki na najwyższym poziomie w Polsce osiągnęły półmetek. Przed świętami została rozegrana 13 kolejka gier. Szczęśliwa okazała się dla zawodników Trefla Gdańsk. Drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty walczyła na parkiecie w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Tylko początek pierwszego seta dawał nadzieję miejscowym zawodnikom na sprawienie ligowej niespodzianki. Trefl zaczął budować swoją przewagę dzięki zagrywce Muzaja. Atak na kontrze Hebdy sprawił, że Trefl prowadził 5:3.

Drużyna z Będzina starała się odpowiadać głównie za sprawą skutecznych ataków australijskiego zawodnika Williamsa. Gospodarze w pierwszej partii grali skutecznym blokiem.

Dodano 22 grudnia 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA z kompletem zwycięstw po 13 kolejkach

Mistrz kraju na własnym parkiecie podejmował wicemistrza ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. O wyniku spotkania zdecydowały cztery sety, gdzie znakomitą formę przez całe rozgrywki prezentują srebrni medaliści poprzednich rozgrywek.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle imponuje wysoką formą na parkietach polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Drużyna włoskiego szkoleniowca przed rywalizacją z PGE Skrą Bełchatów na swoim koncie miała 12 wygranych pojedynków i w meczu na szczycie liczyła na 13 wygraną z rzędu. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a obie drużyny zaprezentowały skuteczną grę. Od początku mecz to gospodarze starali się narzucić własny styl gry, czym byli w stanie wywalczyć nieznaczną przewagę. Kluczowe okazały się mocne zagrywki Kochanowskiego. Ataki Wlazłego oraz Szlpuka dały prowadzenie miejscowym zawodnikom 7:4. ZAKSA czekała na odpowiedni moment do ataku. Kluczowe były ataki Śliwki oraz Bnieńka ze środka. ZAKSA zapunktowała zagrywką w wykonaniu Deroo.

Dodano 12 listopada 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Asseco postawiło się liderowi tabeli

Lider tabeli w sezonie 2018/2019 ZAKSA Kędzierzyn Koźle w wyjazdowym spotkaniu podejmował ostatnią drużynę w lidze Asseco Resovię Rzeszów. Zwycięsko z pojedynku wyszli wicemistrzowie Polski, a gospodarze dopisali jeden punkt do ligowej tabeli.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle chce w bieżącym sezonie uzyskać utracony tytuł w poprzednim sezonie na rzecz PGE Skry Bełchatów. Srebrni medaliści poprzednich rozgrywek od początku sezonu imponują formę i wygrywają mecz za meczem. Po sześciu zwycięstwach za trzy punkty wicemistrzowie Polski na wyjeździe o kolejne zwycięstwo rywalizowali z Asseco Resovią Rzeszów. Gospodarze 7 kolejki rozgrywek Plus Ligi zajmowali ostatnie miejsce w tabeli z zerową liczbą zwycięstw. Pierwszy set wskazywał na to, że będzie to jednostronny pojedynek. Już na samym początku goście byli w stanie objąć kilkupunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększali. Kluczowe okazały się zagrywki Śliwki, a szczelny blok i kontry Deroo dały prowadzenie przyjezdnym 8:1. Gospodarze bazowali głównie na grze swoich skrzydłowych. Nieliczne ataki wykonywali Rossard oraz Schulz.

Plus Liga: Jastrzębie po raz drugi bez straty seta u siebie

W walce o ligowe punkty drużyna włoskiego szkoleniowca rywalizowała z uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów Treflem Gdańsk. Mecz zakończył się w trzech setach, a jednym z bohaterów gospodarzy został aktualny mistrz świata Dawid Konarski.

Jastrzębski Węgiel przed rozpoczęciem spotkania 7 kolejki plus Ligi miał dodatni bilans wygranych do przegrywanych. Gospodarze zamierzali z wymagającym przeciwnikiem jakim był Trefl Gdańsk do ligowej tabeli dopisać kolejne punkty. Jastrzębie po sześciu meczach nowego sezonu wygrało tylko jedno spotkanie bez straty seta i był to pojedynek przed własną publicznością w rywalizacji z Cerradem Czarnymi Radom. Gospodarze od początku spotkania starali się narzucić własny styl gry. Kluczowa była techniczna zagrywka Kosoka.

Środkowy gospodarzy sam zdobył punkt asem serwisowym oraz pozwalał kolegom z drużyny na wyprowadzanie skutecznych kontr. Aktywni w tym elemencie gry Fromm oraz Konarski. Jastrzębiu w zdobywaniu punktów pomagał szczelny blok. Jedna z akcji dała prowadzenie 10:3.

Dodano 27 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Skra gubi punkty na własnym parkiecie

Po emocjonującej porażce z Treflem Gdańsk przyszła rywalizacja z Indykpolem AZS Olsztyn. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych zawodników, którzy byli w stanie pojedynek rozstrzygnąć na własną korzyść po trzech rozegranych setach.

PGE Skra Bełchatów to obrońca mistrzowskiej korony po zaciętej rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle w poprzednim sezonie. Drużyna włoskiego szkoleniowca marzy o obronie mistrzowskiej korony, lecz nie może gubić ligowych punktów zwłaszcza na własnym parkiecie. Po wygranej w Superpucharze Polski przyszła rywalizacja w 4 kolejce z AZS Olsztyn. Od początku pierwszego seta drużyna gości była w stanie uzyskać nieznaczną punktową przewagę. Siatkarze z Olsztyna grali na wysokim procencie skuteczności w ataku. Ze skrzydeł atakowali: Lux, Hadrava, czy Kapelus. Jedna z akcji dała przyjezdnym prowadzenie 8:5.

Skra bazowała głównie na atakach swoich skrzydłowych. Indywidualne konto powiększali: Ebadipour czy Teppan.

Dodano 17 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: ZAKSA rozstrzygnęła mecz w trzech setach

Rywalem był wicemistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych włoskiego szkoleniowca, a Łukasz Wiśniewski został najlepszym zawodnikiem.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle zamierza wrócić do walki o złoty medal w bieżącym sezonie rozgrywek ligowych w męskiej siatkówce. W drugim meczu sezonu drużyna włoskiego szkoleniowca o ligowe punkty rywalizowała z gospodarzem pojedynku Stoczni Szczecin. Obie drużyny w swoich składach mają znakomitych zawodników wraz z aktualnymi mistrzami świata w siatkówce. Pierwszy set dawał nadzieję gospodarzom na wywalczenie cennego zwycięstwa nad wymagającym przeciwnikiem. Stocznia grała skutecznie blokiem, a aktywny w ataku był Bartosz Kurek. ZAKSA odpowiadała środkowymi Wiśniewskim oraz Bieńkiem. Na skrzydle niezawodny okazał się Kaczmarek. Jedna z kontr i szczelny blok dał przyjezdnym prowadzenie 12:9.

Stocznia była w stanie doprowadzić do wyrównania.

Dodano 12 października 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Jastrzębianie pierwszym liderem

W bieżących rozgrywkach drużyna włoskiego szkoleniowca zamierza powalczyć o miejsce na podium. W pierwszej kolejce na wyjeździe siatkarski zespół o ligowe punkty rywalizował z Cerrad Czarnymi Radom.

Mocno przemeblowana drużyna Jastrzębskiego Węgla przystąpiła do rywalizacji w nowym sezonie rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. W pierwszej kolejce o ligowe punkty piąta drużyna poprzedniego sezonu rywalizowała z Cerrad Czarnymi Radom. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadnej ze stron nie udało się wywalczyć bezpiecznej przewagi, a gospodarze skupili się na grze środkiem. Punkty zdobywali Huber oraz Pajenk. Jastrzębie odpowiadało szczelnym blokiem oraz atakami Konarskiego. Jeden z nich mistrza świata doprowadził do remisu 6:6. W pierwszej odsłonie aktywnym wśród gospodarzy był Zhigalov. Reprezentant Rosji zdobywał punkty atakiem, a jedna z kontr dała prowadzenie 9:7.

Dodano 6 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: o zwycięstwie w finale zdecydował drugi mecz

Kibice obejrzeli emocjonujące widowisko. W czasie spotkania nie brakowało znakomitych obron, efektownych ataków oraz mocnych zagrywek. Walka o złoty medal rozstrzygnęła się w czterech setach.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle rozgrywała rewanżowe spotkanie przed własną publicznością. Po porażce w Bełchatowie 0:3, aby myśleć o obronie mistrzowskiej korony podopieczni Anderi Gardiniego musieli wygrać spotkanie oraz liczyć na korzystny wynik w trzecim meczu. Wiele wskazywało na to, że do takiego pojedynku dojdzie. W pierwszym secie gospodarze zaprezentowali znakomitą zagrywkę oraz skuteczne ataki swoich środkowych. Toniutti prowadząc grę przez środek pozwalał na zdobywanie punktów przez Wiśniewskiego oraz Bieńka. Obaj dołożyli punkty w zagrywce i byli wsparci Torresem. Jedna z zagrywek dała miejscowym prowadzenie 13:8. Skra w pierwszym secie korzystała głównie na błędach przeciwnika w polu serwisowym.

Dodano 3 maja 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Skra Bełchatów bliżej mistrzostwa

Warunkiem wywalczenia złotego medalu bieżących rozgrywek jest wywalczenie dwóch zwycięstw. Obrońcami tytułu są zawodnicy Andrei Gardiniego. W meczach przed własną publicznością będą musieli odrabiać straty z pierwszego pojedynku.

PGE Skra Bełchatów rozgrywała trzecie spotkanie w rozgrywkach play-off. W drodze do finału zespół pokonał Trefl Sopot w dwóch meczach. W rywalizacji z ZAKSĄ pierwsze spotkanie podopieczni włoskiego szkoleniowca rozgrywali przed własną publicznością. Od początku meczu gospodarze starali się narzucić własny styl gry. Skra grała skrzydłami. Punkty zdobywali Bednorz, Wlazły oraz Ebadipour. Goście w pierwszym secie punkty zdobywali głównie po błędach Skry w zagrywce oraz nielicznych w ataku. Wyrównany pojedynek sprawił, że żadnej ze stron nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi.

Dodano 6 lutego 2018r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Zagrywka i blok miały kluczowe znaczenie dla wyniku

W meczu sezonu zasadniczego obie drużyny rywalizowały o ligowe punkty. Mecz był bardzo emocjonujący, a o wyniku siatkarskiego spotkania decydował piąty set.

Od początku mecz siatkarskiej rywalizacji Asseco Resovia Rzeszów starała się narzucić własny styl gry. Mocne zagrywki Marcina Możdżonka oraz Jakuba Jarosa sprawiły, że podopieczni Andrzeja Kowala w pierwszej odsłonie byli w stanie prowadzić 4:1. W kolejnych minutach pierwszej partii gospodarze utrzymywali punktowy dystans nad przeciwnikiem. Skuteczny w ataku był Jarosz wsparty Śliwką. Po jednej z takich akcji gospodarze w pierwszej partii prowadzili 13:8. Siatkarze Skry próbowali gonić wynik. Aktywny w ataku był Bednorz. Kluczowe do niwelowania przewagi okazały się zagrywki Wlazłego oraz Pencheva. Skra przegrywała w pierwszej partii 21:15, ale była w stanie wyjść na prowadzenie 25:23.

Dodano 14 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Srecko Lisinac wykupił abonament na zagrywkę

Podobne zdarzenie miało miejsce w meczu 4 kolejki, gdzie PGE Skra Bełchatów po raz pierwszy w sezonie 2017/2018 rozegrała mecz na własnym parkiecie. Rywalem była drużyna Asseco Resovii Rzeszów.

PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów w ostatnich 10 latach wywalczyły na polskich parkietach aż 8 tytułów mistrza Polski. Hala w Bełchatowie w historii rozgrywek pomiędzy dwiema utytułowanymi drużynami jest korzystniejsza dla siatkarzy PGE. Podobnie było w spotkaniu w rywalizacji w sezonie 2017/2018. Siatkarze Skry od początku meczu narzucili własny styl gry. Asseco popełniało zbyt wiele błędów w zagrywce, czym punktowymi zdobyczami odpowiadali gospodarze. Znakomicie dysponowany w tym elemencie gry był środkowy Srecko Lisinac. Reprezentant Serbii już w pierwszej partii sprawił prowadzenie miejscowym 6:3.

W kolejnych minutach miejscowi powiększali prowadzenie za sprawą skutecznego bloku. Punktowe zagrywki były udziałem także Bartosza Bednorza oraz Mariusza Wlazłego.

Dodano 12 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Mistrz, blisko czołówki

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach aktualni mistrzowskie Polski po raz pierwszy zaprezentowali się przed własną publicznością. Rywalem obrońców trofeum byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy kilka dni wcześniej pokonali PGE Skrę Bełchatów.

Na początku sezonu siatkarskiego można obserwować wiele ciekawych i interesujących pojedynków. Mecze stoją na wysokim siatkarskim poziomie, a walczące drużyny są w wysokiej formie. Podobne zdarzenie miało miejsce w rywalizacji ZAKSY Kędzierzyn Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla. Mistrzom Polski nie znudziło się wygrywanie ligowych pojedynków i w trzecim meczu zamierzali wywalczyć komplet trzech punktów. Gospodarze od początku meczu narzucili własny styl gry. Zagrywka miała kluczowe znaczenie w zdobywaniu punktów.

Pierwsza seria przytrafiła się przy zagrywkach Mateusza Bieńka. Utalentowany środkowy utrudnił rozegranie piłki przez Kampę, a jego koledzy z drużyny umiejętnie blokowali przeciwnika. Kilka z rzędu punktów w tym elemencie gry sprawiło, że gospodarze prowadzili w pierwszym secie 7:3.

Dodano 9 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Pierwszy mecz w sezonie pokazał, że Jastrzębie może być mocne

W pierwszym swoim meczu obie drużyny spotkały się na parkiecie w Jastrzębiu. Gospodarze zamierzają powalczyć o coś więcej niż tylko brązowy medal ostatniego sezonu ligowego.

Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów w bieżącym sezonie zamierzają powalczyć o górną połowę ligowej tabeli Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Oba zespoły będą chciały się znaleźć w strefie medalowe, choć chętnych jest znacznie więcej. Kluczowe będą mecze zainteresowanych drużyn dla ustalenia ligowej tabeli, a jedno z nich zostało rozegrane już w trzeciej kolejce. Od początku pierwszego seta Jastrzębie starało się narzucić własny styl gry. Gospodarze grali efektownie zagrywką zdobywając wiele ważnych ligowych punktów. Punktową serię rozpoczął Maciej Muzaj, a ważne punkty były udziałem Damiana Boruha. Po jednym z zagrań gospodarze prowadzili 10:6.

Miejscowi nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa do zakończenia pierwszego seta utrzymując do jego zakończenia kilku punktową przewagę. Skra liczyła na ataki swoich najbardziej doświadczony zawodników.

Dodano 7 października 2017r, w Siatkówka, przez misiek
Plus Liga: Mistrz dalej nie zwalnia tempa

Miejscowe Asseco podejmowało aktualnego mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle. Mecz był bardzo emocjonujący i rozstrzygnął się w czterech setach, a po kolejne ligowe punkty sięgnęli siatkarze włoskiego szkoleniowca.

Asseco Resovia Rzeszów po raz ostatni s mistrzowskiej korony cieszyła się w sezonie 2014/2015. Poprzednie rozgrywki nie były zbyt udane, gdyż klub zajął w na zakończenie sezonu dopiero czwarte miejsce. Była to pierwsza lokata, kiedy zespół po raz pierwszy od rozgrywek 2008/2009 nie stanął na podium Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Przed rozpoczęciem tegorocznej rywalizacji z klubu odeszło dziewięciu zawodników na czele z Gavinem Schmittem czy Gordonem Perrinem.

Asseco nie zamierzała się poddać i chce wrócić do walki o miejsce na podium na zakończenie rozgrywek. Już w trzecim meczu nowego sezonu podopieczni włoskiego szkoleniowca rywalizowali z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Dla przyjezdnych w nowym sezonie było to drugie wyjazdowe spotkanie, a początek spotkania na wysokim procencie skuteczności w ataku głównie ze skrzydeł. Gospodarzom brakowało skutecznego przyjęcia, ale punkty nadrabiali skrzydłowi. Wiele skutecznych i punktowych ataków było udziałem Śliwki, Rossarda, czy Jarosza.